AKS V LO Rzeszów mistrzem Polski kadetów

Marek Bluj
Młodzi zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów mieli wielkie powody do radości.
Młodzi zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów mieli wielkie powody do radości. Krzysztof Kapica
Siatkarze AKS-u V LO Rzeszów wywalczyli w Kętrzynie tytuł mistrzów Polski kadetów. Mają po 17 lat, duży talent i fajną przyszłość. Trenuje ich Artur Łoza.

17-latkowie z Rzeszowa uważani byli za jednych z faworytów turnieju finałowego. I nie zawiedli. W półfinale pokonali MKS MDK Warszawa 3:0 (25:12, 25:14, 33:31), a w finale, po porywającym widowisku, wygrali z MOS Wola Warszawa 3:1 (24:26, 25:23, 30:28, 25:21). To był pojedynek dwóch godnych siebie rywali, najlepszych na turnieju.

Finał przebiegał od początku do końca pod znakiem ogromnej, wyrównanej walki. Emocji było co niemiara. Stołeczny zespół wygrał na przewagi pierwszy set. W drugim warunki dyktowali rzeszowianie, którzy prowadzili 24:16, ale siatkarze MOS-u doszli ich na 24:23; na szczęście, ostatnie słowo należało do naszego teamu. Trzecia partia to znów walka punkt za punkt z happy endem dla AKS-u. W czwartej był remis 21:21. Potem punkty zdobywali już tylko nasi zawodnicy.

- Uff, było bardzo gorąco, mogło się to różnie skończyć. Zresztą w półfinale także byliśmy mistrzami końcówek, trzecią odsłonę wygraliśmy 33:31 - podkreślał Łoza.

To ogromny sukces zawodników i szkoleniowców. - To efekt kilkuletniej pracy chłopaków i różnych trenerów, którzy pracowali z tą grupą. Warto podkreślić, że grupa ta 2 lata temu z trenerem Grzegorzem Wiszem wywalczyła mistrzostwo Polski młodzików. Została uzupełniona o innych wyróżniających się zawodników - poinformował trener Artur Łoza.
W gronie wyróżnionych także dominują zawodnicy znad Wisłoka. Zdobyli cztery z siedmiu nagród dla najlepszych aktorów finałów. Na MVP i najlepszego zagrywającego został wybrany Michał Marszałek; najlepszym rozgrywającym został Marcin Karakuła, najlepszym przyjmującym - Sławomir Busch.

Skład mistrzowskiej drużyny: Marcin Karakuła, Sławomir Busch, Michał Marszałek, Norbert Huber, Maksymilian Starzec, Łukasz Drążek (libero), Szymon Seliga, Kacper Wasilewski, Bartosz Golesz, Jakub Burnatowski, Wiktor Kłęk, Piotr Macheta, Jan Pyrsak, Damian Baran.
Busch, Huber, Steliga - to kadrowicze. Inni także kandydują do gry w reprezentacji.

Brązowy medal wywalczył Jastrzębski Węgiel, po pokonaniu MKS-u MDK-u Warszawa 3:2. Jastrzębianie przegrali w półfinale z MOS-em 2:3.