1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym: Świetna gra i medalowe zdobycze IKS Jezioro Tarnobrzeg

bell
W Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w sezonie 2019/2020. Tenisiści IKS Jezioro Tarnobrzeg sześć razy stawali na podium - zdobyli 4 medale złote, srebrny i brązowy. To kolejny świetny występ naszych zawodników.

Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet wywalczyła 1 miejsce; w fazie grupowej pokonała 3:2 Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa oraz 3:0 Annę Wykrętowicz Start Kalisz, a następnie 3:0 Iwonę Piekarską Start Białystok, zaś w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk.

Paweł Mazuryk wygrał klasę 8, z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale pokonał 3:0 Kamila Kowalskiego Start Kalisz a w finale wygrał 3:0 z zawodnikiem z reprezentacji Marcinem Skrzyneckim ze Startu Zielona Góra.

W klasie 9 mamy Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk swoje występy skończyli na ćwierćfinale zajmując miejsce 5-8. Świetnie spisał się natomiast Dawid Sowa, który w grupie po 3:0 pokonał trzech przeciwników, w 1 rundzie miał wolny los, a w ćwierćfinale ograł 3:0 Ryszarda Kicińskiego ze Startu Łódź. W półfinale 3:1 zwyciężył Roberta Cwenara (Kąty Wrocławskie), a w finale po zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonał 3:2 Wiaczesława Borkowskiego (KSN Start Kalisz).

Paweł Włodyka w klasie 10 w bez straty seta przeszedł przez fazę grupową. W 1 rundzie pucharowej miał wolny los natomiast w ćwierćfinale ograł 3:0 Marcina Zielińskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki); w półfinale także 3:0 zwyciężył Damiana Winnickiego (Start Skierniewice). W walce finałowej kolejny raz spotkał się z Igorem Misztalem (Start Zielona Góra) i po raz pierwszy pokonał reprezentanta kraju 3:1.

W klasie 4 „wózki” w finale doszło jak zawsze do pojedynku Krzysztof Żyłka - Rafał Lis. Ich mecze zawsze są zacięte i emocjonujące. Tak było i tym razem. Żyłka przegrał z Lisem 2:3.

W klasie 3 „wózki” Janusz Chamot zdobył brązowy medal. W półfinale - po wyrównanej i zaciętej walce - uległ 2:3 Ryszardowi Papisowi (KSN Start Warszawa).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0