1 i 2 liga kobiet. Resovia nie dała rady spadkowiczowi. Sokół Kolbuszowa Dolna z dużym niedosytem

Resoviaczki nie sprostały Rekordowi Bielsko-Biała.
Resoviaczki nie sprostały Rekordowi Bielsko-Biała. M. Czajka
Rozpoczął się sezon w 1 i 2 lidze kobiet. W 1. kolejce porażki ze spadkowiczem z ekstraklasy doznała Resovia. Sokół Kolbuszowa Dolna zremisował, choć do przerwy prowadził 2:0.

1 liga kobiet

Jeszcze kilka dni temu nie było pewno, czy Resovia wystartuje w rozgrywkach, po tym jak z funkcji zrezygnował prezes klubu i odszedł też główny sponsor.

Resoviaczki wyszły z podniesioną do góry głową i choć nie sprostały spadkowiczowi z ekstraklasy, to wstydzić się za swoją grę nie muszą. Resovia straciła bramkę już w pierwszych minutach meczu z rzutu karnego, którego pewnym wykonawcą była Karolina Czyż, sobotnia jubilatka. O ile w pierwszej połowie Resovia nie miała zbyt wiele do powiedzenia, o tyle w drugiej było znacznie lepiej. Niestety wystarczyło tylko na gola kontaktowego.

Rekord Bielsko-Biała - Resovia 3:1 (2:0)

Bramki: Karolina Czyż 2-karny, Szafran 25, Chóras 90 – Puzio 71.

Resovia: Barszcz – Marszał (60 Kwoka), Puzio, Strasińska, Michalska (46 Litwin), Bednarz, Gołojuch (79 Harko), Florek, Czyż, Kaput żk, Krawczyk (60 Dubiel). Trener Paweł Szurgociński.

POZOSTAŁE WYNIKI 1. KOLEJKI: Bielawianka Bielawa – Polonia Środa Wlkp. 0:5, Marcus Gdynia – Ząbkovia Ząbki 0:3, Skra Częstochowa – Stomilanki Olsztyn 1:5, Trójka Staszówka/Jelna – SWD Wodzisław Śl. 2:3. Tarnovia Tarnow – SMS II Łódź przełożono.

2 liga

Po pierwszej połowie mogło się wydawać, że gospodynie zaksięgują pewne 3 punkty. Po wyrównanym początku „Sokółki” zaczęły się rozkręcać i zaowocowało to dwoma golami. Po zmianie stron jednak ożywiły się przyjezdne i w szeregach gospodyń zaczęło robić się nerwowo. Ekipa ze Zduńskiej Woli nie kalkulowała i długimi podaniami uruchamiała swoją napastniczkę Weronikę Osydę. Przy 2:2 bliska skompletowania hat-tricka była Gosia Kot, ale trafiła z wolnego w poprzeczkę.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Pogoń Zduńska Wola 2:2 (2:0)

Bramka: Kot 25, 38 – Osyda 53, 70.

Sokół: Draus – Pokrywka, Paterak, Kaznecka, Derylak - Kwitkowska, Kot (55 Urbanik), Jednacz, Oleszczuk (46 Drażewska, 70 Nowak), Kseń (85 Wdowiak), Śpiewak. Trener Ryszard Mokrzycki.

POZOSTAŁE WYNIKI 1. KOLEJKI: Ślęza Wrocław – ROW Rybnik 4:0, Dąb Zabierzów Boch. - Rolnik Biedrzychowice 2:1, Podgórze Kraków – Wanda Kraków 0:3, Respekt Myślenice – Unia Lublin 1:0. mecz AZS UJ II Kraków – KSP Kielce przełożono na 23.08.