1 Liga Centralna. Ósme z rzędu zwycięstwo ORLEN Upstream SRS Przemyśl!

Łukasz Solski
Paweł Stołowski.
Paweł Stołowski. Ł. Solski
To nie był mecz, który mógł poderwać kibiców, ale ważniejsze, że tuż po nim więcej powodów do radości miał ORLEN Upstream SRS Przemyśl, który śrubuje swój rekord.

SRS wygrywając 3:2 nie oddał prowadzenia już do końcowej syreny. Nie oznacza to jednak, że sobotnie spotkanie należało do łatwych. Przemyślanie prowadzili w 16. minucie 13:6, ale zaliczkę potrafili roztrwonić. W 47. minucie było tylko 26:24 dla gospodarzy. Końcowe minuty to skuteczne ataki dobrze dysponowanego Pawła Stołowskiego oraz Tomasza Kulki i wracającego do zespołu Macieja Kubisztala. Ten ostatni otrzymał od kolegów… pieluchy, bo po raz drugi został ojcem.

SRS wygrywa seryjnie, ale pozycji w tabeli nie zmienił i tym razem. Kolejnym rywalem przemyskiej siódemki będzie Zagłębie Sosnowiec. Wyjazdowe spotkanie 26 lutego.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MKS Grudziądz 32:28 (17:16)

SRS: Barnaś, Iwasieczko - Biernat 5, Walczyk 1, Kroczek 0, Mochocki 0, Stołowski 10, M. Kroczek 2, Krytski 5, Kubisztal 1, Światłowski 1, Kulka 7. Trener Przemysław Korobczak.

MKS: Knopik, Wodziński - Piernicki 0, Maliński 1, Mokrzki 2, Lemanowicz 0, Sadowski 10, Miedziński 1, Kruszewski 3, Ludwiczak 0, Skóra 3 Nowak 1, Rumniak 3, Chyła 3. Trener Sylwester Ziółkowski.

Sędziowały Lesiak i Lidacka (Kraków). Kary: 20 min - 10 min. Czerwona kartka: Maliński (57 niesportowe zachowanie). Widzów 290.