1 Liga Centralna. Trzecie z rzędu zwycięstwo ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Nad Sanem poległ Śląsk Wrocław

Łukasz Solski
Szczypiorniści ORLEN Upstream SRS Przemyśl uwierzyli w swoje umiejętności i zaliczyli kolejne zwycięstwo. Tym razem w Twierdzy Przemyśl poległ utytułowany Śląsk Wrocław.

Gospodarze odskoczyli rywalowi na 15:10 dokładnie w 26. minucie, gdy popisali się serią 5:0! Skutecznie akcje bramkami kończyli Paweł Stołowski, Tomasz Mochocki i Daniel Dutka. W 43. minucie meczu przewaga SRS-u stopniała do rezultatu 22:19. Zawodnicy Przemysława Korobczaka zaczęli jednak grać agresywniej w obronie i zatrzymali rozpędzonych wrocławian. W końcówce po trafieniach Dzianisa Krytskiego miejscowi mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

- Można wyraźnie zauważyć zwyżkę formy w ostatnich meczach. To nie jest tak, że graliśmy ze słabszymi zespołami, ponieważ Wieluń pokonał na wyjeździe Białą Podlaską, a Śląsk wygrał z Legionowem. Zawodnicy coraz lepiej rozumieją się, widać też realizację założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Wracamy powoli tam, gdzie nasze miejsce, czyli pierwsza trójka – powiedział Robert Skawiński, prezes ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

Przemyślanie zajmują aktualnie 5. miejsce w tabeli. Do końca rundy pozostały trzy kolejki spotkań. 4 grudnia przemyślanie zagrają na wyjeździe z Warmią Olsztyn.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Śląsk Wrocław 31:27 (19:12)

SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko – Kielar 1, Walczyk 1, K. Kroczek 0, Mochocki 6, Stołowski 7, Kipp 0, M. Kroczek 0, Dutka 4, Krytski 7, Kubisztal 1, Światłowski 3, Kulka 1. Trener Przemysław Korobczak.

Śląsk: Młoczyński, Śliwiński, Galle – Okapa 2, Granowski 2, Koprowski 2, Cegłowski 2, Mistak 2, Turkowski 2, Michalak 4, Palica 5, Kołodziejczyk 2, Ziemiński 4, Salacz 0. Trener Marek Palica.

Sędziowały Lesiak i Lidacka (Kraków). Kary: 4 min - 6 min. Widzów 200.