1 Liga Centralna. Wymęczone, ale potrzebne zwycięstwo ORLEN Upstream SRS Przemyśl

Łukasz Solski
Ł. Solski
ORLEN Upstream SRS Przemyśl chciał zmazać plamę po porażce z ostatnią w tabeli Miedzią Legnica i to się udało. Zwycięstwo nad gorzycką Stalą nie przyszło jednak łatwo.

SRS Przemyśl dobrze wszedł w spotkanie rzucając serię 4:0. Goście pokonali Pawła Sara dopiero w 10. minucie meczu! Nie oznaczało to jednak, że miejscowi z łatwością zwyciężą. Przemyska siódemka utrzymała przewagę do końca pierwszej połowy (12:10), aby po zmianie stron dać rywalowi okazję do wyrównania - 33. minuta 12:12. Przemyślanie odzyskali wyraźną przewagę 23:19 dopiero w 53. minucie po dwóch bramkach Tomasza Kulki i dwóch trafieniach Szymona Światłowskiego. SRS niepotrzebnie spuścił z tonu, bo 80 sekund przed końcem meczu Stal trafiła karnego i zrobiło się 24:23 dla gospodarzy. Obie ekipy miały jeszcze swoje okazje na zmianę wyniku, ale miejscowi obronili rezultat. 2

2 kwietnia ORLEN Upstream SRS Przemyśl zagra na wyjeździe z Padwą Zamość. Przemyślanie zajmują 5. miejsce w tabeli.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Stal Gorzów Wielkopolski 24:23 (12:10)

SRS: Iwasieczko, Sar – Biernat 5, Walczyk 0, Guzdek 1, Mochocki 0, Stołowski 4, M. Kroczek 1, Krytski 2, Kubisztal 0, Światłowski 5, Kulka 6. Trener Przemysław Korobczak.

Stal: Nowicki, Jaśko, Marciniak - Gintowt 1, Serpina 0, Bronowski 0, Lemaniak 8, Pietrzkiewicz 2, Renicki 2, Nieradko 1, Droździk 0, Kłak 3, Stupiński 6. Trener grający Oskar Sierpina.