1 liga. Derby Podkarpacia dla Miasta Szkła. Krośnianie pokonali u siebie Rawlplug Sokoła Łańcut

Sebastian Czech
Tomasz Jefimow
W zaległym meczu 4. kolejki 1 ligi koszykarzy Miasto Szkła Krosno pokonało Rawlplug Sokoła Łańcut 83:76.

Do 25. minuty wynik cały czas oscylował wokół remisu. Przełom w meczu nastąpił po celnej trójce imponującego w tym meczu skutecznością, Marcina Dymały oraz po indywidualnych akcjach Dariusza Oczkowicza, znakomicie radzącego sobie pod koszem rywali, zwłaszcza pod koniec trzeciej kwarty. Sześć punktów z rzędu kapitana krośnieńskiej drużyny pozwoliły odskoczyć miejscowym na jedenastopunktowy dystans, który Miasto Szkła w zasadzie utrzymywało do końca spotkania.

Działo się tak za sprawą dobrej gry gospodarzy w defensywie, zbiórkach i niedopuszczaniu przyjezdnych do pozycji rzutowych. Jedyny kryzys, jaki dopadł krośnian miał miejsce na początku czwartej odsłony. Wówczas to celną trójką popisał się Szymon Szymański i Sokół zbliżył się na 5 „oczek” (67:62 dla Miasta Szkła). Koszykarze z Łańcuta chcieli pójść za ciosem, a jednocześnie w ślady Szymańskiego, próbując szczęścia w rzutach z dystansu. Trojek nie zaliczyli jednak ani Bartłomiej Karolak, ani Bartosz Czerwonka, co przekreśliło plan przyjezdnych na odrobienie strat.

Na 3. minuty przed końcem Miasto Szkła wygrywało 74:66, na 25. sekund przed końcową syreną 78:73. Później goście próbowali faulami powstrzymywać ataki miejscowych i liczyli na ich pudła w rzutach osobistych. Te akurat w końcówce były dla Miasta Szkła udane, dzięki czemu między innymi podopieczni Marcina Radomskiego cieszyli się ze zwycięstwa.

Miasto Szkła Krosno - Rawlplug Sokół Łańcut 83:76 (15:19, 28:24, 22:13, 18:20)

Miasto Szkła: Spała 4, Dymała 27 (3x3), Czujkowski 16 (1x3), Śpica 3, Żmudzki 8 oraz Ciesielski 2, Oczkowicz 20 (1x3), Sadło 3, Kasiński 0. Trener Marcin Radomski.

Sokół: Kulikowski 5, Karolak 11 (1x3), Wieloch 12 (2x3), Konopatzki 23 (2x3), Ciechociński 8 (2x3) oraz Zaguła 4, Szymański 9 (1x3), Czerwonka 4. Trener Dariusz Kaszowski.