1 liga, gr. C. Czuwaj Przemyśl kończy sezon na drugim miejscu. "Harcerze" nie zdobyli Twierdzy Tarnów

luks
Łukasz Solski
W ostatnim meczu sezonu Czuwaj Przemyśl przegrał w Tarnowie z SRS PWSZ i kończy rozgrywki na pozycji wicelidera.

Stawka meczu w Tarnowie była ogromna. Zwycięzca zagra w barażach o awans do PGNiG Superligi. Faworytem była ekipa z Tarnowa, która wygrała wszystkie mecze we własnej hali.

Na początku gospodarze z dużymi kłopotami przedzierali się przez podwyższoną obronę Czuwaju, nie powstrzymali Konrada Bajwoluka i w 12. min przegrywali 2:8. W ciągu ośmiu minut tarnowianie doprowadzili jednak do remisu 8:8. Na początku drugiej połowy zespół Ryszarda Tabora uruchomił kontrataki, sytuacje na bramki zamieniał Kacper Lazarowicz i szybko jego drużyna odskoczyła w 37. min na 17:13. Sygnał do ataku dał Michał Kubisztal, który rzucił 5 bramek i w 58. min „harcerze” przegrywali tylko 29:31. Niestety, na więcje przyjezdnych nie było tego dnia stać.

POZOSTAŁE WYNIKI: AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 32:26 (15:14), Orlen Wisła II Płock - MKS Padwa Zamość 25:23 (13:13), SPR ROKiS Radzymin - AZS UW Warszawa 25:32 (13:17), KSZO Odlewnia - KS Uniwersytet Radom 26:27 (14:11), KPR Legionowo - KSSPR Końskie 26:26 (14:10, k. 3:2).

SPR PWSZ Tarnów - SRS Czuwaj Przemyśl 34:30 (11:11)

SPR: Barnaś, Ciochoń - Szatko 0, Sanek 5, Ł. Nowak 5, Lazarowicz 9, Pawłowski 0, Kowalik 6, Wajda 5, Chodara 1, Niemiec 0, Misiewicz 2, Mogielnicki 1. Trener Ryszard Tabor.

Czuwaj: Szczepaniec, Sar - Biernat 4, Stołowski 0, Kubik 1, Bajwoluk 6,, Kroczek 3, Obydź 1, Kulka 5, Maciej Kubisztal 4, Michał Kubisztal 6. Trener Piotr Kroczek.

Sędziowali Dąbrowski i Staniek (Kielce). Karne: 5/3 -3/3. Kary: 18 min - 14 min. Widzów 300.