1 liga gr. C piłkarzy ręcznych. SRS Czuwaj Przemyśl pewnie pokonał AZS UW Warszawa [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Czuwaj Przemyśl z kompletem zwycięstw awansował na pozycję widelidera ligi.

Mecz był wyrównany do 13. minuty. Na tablicy świetlnej widniał wówczas wyniki 5:5. Między 13. a 16. minutą Czuwaj rzucił pięć bramek a zespół z Warszawy tylko jedną i zrobiło się 10:6 dla gospodarzy. W 21. minucie indywidualną akcją popisał się wracający po kontuzji Tomasz Biernat. Przemyślanie wygrywali wówczas 13:7. Warto dodać, że w bramce akademików grał Piotr Ner… wychowanek Czuwaju. Obronił m.in. dwa karne.

Druga połowa stała się właściwie potwierdzeniem doskonałego przygotowania przemyskich szczypiornistów. AZS miał wiele akcji pod bramką gospodarzy, ale doskonała obrona skutecznie blokowała ataki, doprowadzając do przejęcia piłki. Trzeba jednak przyznać, że zespół z Warszawy zagrał ten mecz z ogromnym poświęceniem.

- Na pewno cieszy piąte kolejne zwycięstwo, ale bardziej styl, w jakim zostało odniesione. Według mnie najlepszy nasz mecz w sezonie, szczególnie w defensywie. Cieszymy się z udanego powrotu Tomka Biernata, bo jego brak był bardzo widoczny we wcześniejszych meczach

- powiedział Robert Skawiński, prezes Czuwaju.

- Mieliśmy szacunek do rywala, który w poprzedniej kolejce do ostatnich sekund walczył z faworyzowaną Padwą Zamość - dodał Skawiński.

Czuwaj z kompletem zwycięstw, wskoczył na pozycję wicelidera ligi. 10 listopada dowiemy się, na co w tym sezonie stać zespół Michała Kubisztala. Czuwaj zagra w Zamościu z liderem.

SRS Czuwaj Przemyśl - AZS UW Warszawa 29:19 (15:12)

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar - Kielar 0, Guzdek 1, Biernat 3, Stołowski 0, Kubik 1, Bajwoluk 2, M. Nowak 4, Pedryc 1, Kroczek 4, Kulka 2, Maciej Kubisztal 4, Michał Kubisztal 7, A. Nowak 0. Trener grający Michał Kubisztal.

AZS UW: Lender, Ner - Witkowski 3, Przybysz 5, K. Kwiatkowski 2, Baliga 0, Bulej 0, Praski 0, Steć 4, Zawadzki 3, Styczeń 0, Niemiec 1, Urbański 0, P. Kwiatkowski 1. Trener Piotr Obrusiewicz.

Sędziowali Bosak i Hagdej (Sandomierz). Kary: 14 min - 6 min. Czerwona kartka: Praski (39 - faul). Widzów 270.