1 liga. Inauguracja poniżej oczekiwań. Czuwaj Przemyśl wysoko przegrał z AZS AWF Biała Podlaska

wab
Łukasz Solski
Przemyska drużyna miała powalczyć na trudnym terenie w Białej Podlaskiej o zwycięstwo. Jednak gospodarze nie dali jej żadnych szans, zwłaszcza po przerwie, wygrywając przewagą ośmiu bramek.

Akademicki klub z Białej Podlaskiej, który w swojej historii przez cztery sezony występował w najwyższej krajowej lidze, zalicza się do faworytów zainaugurowanych w weekend 1-ligowych rozgrywek. – Chcemy, aby nasza drużyna zakończyła mistrzostwa na jak najwyższym miejscu – zapowiada Mariusz Lichota, prezes AZS AWF. Swe wysokie aspiracje „akademicy” potwierdzili w pojedynku z przemyską „siódemką”, która także powinna walczyć o czołową lokatę.

Przemyślanie bardzo kiepsko weszli w mecz. Po kilku minutach przegrywali 1:4, potem 2:5, a w 10. min. 3:6. – Graliśmy bardzo nerwowo, popełnialiśmy błędy w obronie i ataku, co w pełni wykorzystywali gospodarze- przyznaje trener „Harcerzyków”. Po okresie nieco uważniejszej gry nasi, w 20 minucie, zmniejszyli dystans do dwóch goli (11:9), a w końcówce pierwszej połowy do jednego (14:13, 16:15). Dopiero w 35.min. Czuwaj wyrównał (18:18) po raz pierwszy, a w 37. ponownie (19:19) i nadarzyła się okazja, aby wreszcie objąć prowadzenie. Jednak Maciej Kubisztal nie wykorzystał rzutu karnego, po czym gra przemyskiej ekipy zupełnie „posypała się”. Miejscowi poprawili skuteczność i w 40. min. wygrywali już 23:19, a pięć minut potem 28:22. Ostatni kwadrans, w którym zdobyli aż 14 bramek, już całkowicie należał do nich.

– Próbowaliśmy stawiać opór, atakować, ale robiliśmy to chaotycznie i nie było szans na nawiązanie walki – ubolewa trener przemyślan. – Musimy koniecznie zrehabilitować się za tydzień u siebie w meczu z SPR Radzymin.

AZS AWF Biała Podlaska - Czuwaj Przemyśl 42:34 (17:15)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Sętowski – Banaś 2, Bekisz 1, Kruczkow 3, Łazarczyk 4, Małecki 5, Niedzielenko 3, Stefaniec 2, Urbaniak 4, Wałyncew 9, Ziółkowski 9, Nowicki. Trener Dmitrij Tichon.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Iwasieczko – Bajwoluk 7, Michał Kubisztal 7, Obydź 3, Kroczek 1, Kulka 6 (3 karne), Kubik 2, Maciej Kubisztal 6 (3k), Nowak 2, Górski, Stołowski. Trener Piotr Kroczek.

Kary: 10 min – 12 min. Widzów 500.

POZOSTAŁE WYNIKI: SPR ROKiS Radzymin – MTS Chrzanów 21:29 (8:17) ; KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – KSSPR Końskie 31:28 (16:16); SPR PWSZ Tarnów – KS Uniwersytet Radom 32:21 (14:9); Padwa Zamość – AZS UW Warszawa 29:27 (13:15). Mecz Orlen Wisła II Płock – KPR Legionowo zakończył się po zamknięciu tej strony.

W tabeli prowadzi Tarnów przed Białą Podlaską i Chrzanowem. Czuwaj jest ósmy.

Joshua po wygranej walce: W pewnym momencie dochodzisz do poziomu, w którym wydajesz się niepokonany