1. liga kobiet. ITA TOOLS Stal Mielec bez straty seta, SAN-Pajda rozbiła outsiderki [ZDJĘCIA]

Tomasz Paryś
Karpatki nie dały szans rywalkom z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Karpatki nie dały szans rywalkom z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jakub Czech
Bardzo udany weekend w wykonaniu kobiecych drużyn siatkarskich z naszego regionu. Siatkarki Stali Mielec przywiozły trzy punkty z Wieliczki, Karpaty pokonały na swojej hali LOS Nowy Dwór Mazowiecki, a SAN-Pajda Jarosław rozbiła Częstochowiankę Częstochowa.

Karpaty Krosno – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1

Sety: 24:26, 25:19, 25:18, 25:20

Karpaty: Grodzka, Gliniecka, Makarewicz, Bogdanowicz, Oktaba, Shcholokova - Dąbrowska (libero) oraz Legień. Trener Dominik Stanisławczyk.

Przez całą odsłonę rozpoczynającą spotkanie na prowadzeniu znajdowały się siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które rozstrzygnęły ją na swoją korzyść. Kolejny set był wyrównany do połowy (15:15). Później drugi bieg wrzuciły podopieczne Dominika Stanisławczyka i doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji. Na początku trzeciej partii zrobiło się 4:0 dla Karpatek, a po kolejnych skutecznych atakach 15:7. Do końca niewiele się zmieniło i krośnianki wyszły na prowadzenie w spotkaniu. Ostatnia odsłona miała podobny przebieg do poprzedniej. Szybko zdobyta przewaga (6:3, 11:5) pozwoliła ze spokojem patrzeć na pozostałą część meczu. Przyjezdne zerwały się jeszcze w końcówce, odrabiając trzy punkty
z rzędu (21:18), ale nie były w stanie ugrać nic więcej w tym spotkaniu.

SAN-Pajda Jarosław – KS Sorella Częstochowianka 3:0

Sety: 25:12, 25:14, 25:16

SAN-Pajda: Papszun, Szmajduch, Krysztofiak, Dąbrowska, Saj, Zięba - Machowska (libero) oraz Kubas (libero), Hołowaty, Stroińska, Grzelak, Magierowska. Trener Piotr Pajda.

Zgodnie z planem siatkarki SAN-Pajdy Jarosław rozbiły Częstochowiankę w niecałą godzinę. Goście pierwszy punkt zdobyły przy stanie 6:0, kolejny przy wyniku 12:1. Młode dziewczyny z Częstochowy podreperowały jeszcze swój dorobek punktowy w tej części meczu, ale pierwsza partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem jarosławianek. Drugi set nie rozpoczął się wcale lepiej dla przyjezdnych, bo w jego połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 14:3 dla SAN-Pajdy. Po dwudziestu minutach było już 2:0 w setach. Najlepszy fragment gry częstochowianki zaprezentowały na początku trzeciej odsłony, prowadząc 4:1. To jednak było wszystko, na co pozwoliły rywalkom gospodynie, które szybko odzyskały prowadzenie i zakończyły rywalizację w trzech setach.

UJ CM Solna Wieliczka – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3

Sety: 16:25, 19:25, 19:25

Stal: Budnik, Mucha, Gierszewska, Kucharska, Kubacka, Dąbrowska – Łyduch (libero) Pancewicz (libero) oraz Staniszewska. Trener Wiesław Popik.

Jak przystało na liderki rozgrywek, mielczanki pewnie pokonały niżej notowany UJ CM Solna Wieliczka. Zwycięstwo podopiecznych Wiesława Popika nie było ani przez chwilę zagrożone. W trzeciej odsłonie gospodynie prowadziły 19:17, ale kolejne osiem akcji wygrały mielczanki i zakończyły spotkanie w trzech setach. MVP została Weronika Gierszewska, która zdobyła 16 punktów w meczu (14 atak, 1 as, 1 blok).

POZOSTAŁE WYNIKI: Nike Węgrów - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (16:25, 25:19, 22:25, 25:19, 15:9) BAS Białystok - Sokół Mogilno 3:1 (24:26, 25:14, 25:13, 30:28), Płomień Sosnowiec - Energetyk Poznań 2:3 (25:19, 29:27, 21:25, 23:25, 14:16). Mecz Wieżyca 2011 Stężyca - LTS Legionovia Legionowo przełożony na 8 marca.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani