1 liga kobiet. ITA TOOLS Stal Mielec jeden krok od awansu do Tauron Ligi po pokonaniu LOS-u

Tomasz Paryś
Anna Jajkiewicz
Mielczanki nie pozostawiły złudzeń drużynie LOS Nowy Dwór Mazowiecki, rozbijając rywalki w trzech setach. To drugie zwycięstwo w turnieju finałowym o awans do Tauron Ligi.

ITA TOOLS Stal Mielec - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0

Sety: 25:11, 25:10, 25:20

Stal: Budnik, Kucharska, Mucha, Kubacka, Bryda, Staniszewska - Pancewicz (libero), Łyduch (libero). Trener Wiesław Popik.

Pierwsze dwa sety to zupełna dominacja ITA TOOLS Stali Mielec. Obie odsłony trwały łącznie 42 minuty, a rywalki zdobyły zaledwie 21 punktów. Mielczanki zanotowały dziewięć asów serwisowych. W ostatniej partii gospodynie szybko zbudowały przewagę (3:0), a następnie ją powiększyły (8:3) i do końca meczu trzymały rywalki na dystans pięciu "oczek". MVP spotkania została wybrana przyjmująca Stali Karolina Staniszewska, która zdobyła 13 punktów w dzisiejszym pojedynku.

W decydującym starciu ITA TOOLS Stal Mielec zmierzy się z Trans-Ann Płomień Sosnowiec (niedz. 16).