1 liga kobiet. JKS San Jarosław pokonał Wesołą Warszawa. Trzydzieści sześć goli jarosławianek

Amanda Szymborska (z piłką) rzuciła dziewięć bramek.
Amanda Szymborska (z piłką) rzuciła dziewięć bramek. Grzegorz Kostka
Świąteczna przerwa dobrze wpłynęła na zawodniczki z Jarosławia, które nie tylko pokonały rywalki z Warszawy, ale też rzuciły aż 36 bramek.

JKS San dobrze zaczął spotkanie i po 4 minutach prowadził 3:0, niestety kolejne minuty już takie dobre nie było i w 16 minucie przyjezdne prowadziły 9:7. Od tego momentu gospodynie zacieśniły defensywę i znów zaczęły trafiać do siatki rywalek, co przełożyło się na cztery bramki przewagi na koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron tylko pierwsze minuty były wyrównane. Od 38 minuty miejscowe stopniowo zaczęły powiększać przewagę, by ostatecznie wygrać jedenastoma trafieniami. Tym razem obok Amandy Szymborskiej, która jak zawsze dużo trafiała, skutecznością błysnęła Aleksandra Pazdro zdobywczyni dziewięciu bramek, podobnie jak wspomniana już Szymborska.

SPR JKS San Jarosław - Wesoła Warszawa 36:25 (18:14)

JKS San: Kulpa, Mitura - Wicińska 5, Bartoszek 1, Zięba 2, Stachowicz, Piorun, Świerk 2, Rychlicka, Wojtaszek, Biedroń, Pazdro 9, Motowidło 3, Szymborska 9, Dębowska 1, Dębiak 4. Trener: Michał Kubisztal

Kary: 12 i 8 min.

POZOSTAŁE MECZE:

Korona – Radom 29:28 (18:15);

UMCS – Varsovia 29:38 (14:18);

AZS AWF – SMS przeł. na 28.04.

Po zwycięskim meczu z Wesoła JKS San awansował na 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 oczek. Liderem rozgrywek jest zespół Korony Handball Kielce, który zgromadził 39 punktów.