1 liga kobiet. Karpaty Krosno niespodziewanie pokonały ITA TOOLS Stal Mielec [ZDJĘCIA]

Tomasz Paryś
Karpatki sprawiły dużą niespodziankę wygrywając ze Stalą Mielec.
Karpatki sprawiły dużą niespodziankę wygrywając ze Stalą Mielec. Jakub Czech
Kolejne derbowe starcie podkarpackich zespołów z wielką niespodzianką w tle. Siatkarki Karpat Krosno na własnej hali utarły nosa liderkom z Mielca. To dopiero druga porażka ITA TOOLS Stali w rozgrywkach 1. ligi. Passę porażek przełamała SAN-Pajda Jarosław pokonując w pięciu setach LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, obie drużyny wałczyły punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i otworzyły stan rywalizacji na swoją korzyść. W drugiej części mielczanki dosyć szybko zaczęły budować swoją przewagę (10:14, 13:20) i doprowadziły do wyrównania w setach. W kolejnej odsłonie podopieczne trenera Wiesława Popika poszły za ciosem i odniosły jeszcze bardziej przekonywujące zwycięstwo. W czwartym secie przy stanie 13:16 przyjezdne nagle stanęły w miejscu, a Karpatki zaczęły grać jak w transie. Zrobiło się 20:16. Czteropunktowej przewagi nie oddały już do końca i o rozstrzygnięciu meczu musiał zadecydować tie-break, który przyniósł najwięcej emocji. W piątej partii Stal Mielec miała pięć piłek meczowych (9:14), by ostatecznie przegrać tę odsłonę i całe spotkanie.

Karpaty Krosno – Stal Mielec 3:2

Sety: 25:23, 19:25, 17:25, 25:21, 16:14

Karpaty: Grodzka, Gliniecka, Makarewicz, Bogdanowicz, Oktaba, Shcholokova - Dąbrowska (libero) oraz Legień. Trener Dominik Stanisławczyk.

Stal: Staniszewska, Kucharska, Kubacka, Brzoska, Dąbrowska, Gierszewska - Pancewicz (libero) oraz Mucha, Kulig, Bryda, Hochołowska. Trener Wiesław Popik.

POZOSTAŁE WYNIKI: Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:16, 25:18), LOS Nowy Dwór Mazowiecki – SAN-Pajda Jarosław 2:3 (22:25, 27:25, 9:25, 25:19, 10:15), Nike Węgrów – BAS Białystok 2:3 (18:25, 25:23, 25:17, 18:25, 11:15), Częstochowianka – Płomień Sosnowiec 0:3 (21:25, 19:25, 21:25), LTS Legionovia Legionowo – Solna Wieliczka 3:2 (25:17, 25:27, 25:12, 20:25, 15:12), Sokół Mogilno – Wieżyca 2011 Stężyca 3:1 (25:23, 24:26, 25:14, 25:20).