1 liga kobiet. Przegrana Karpat Krosno z Solną Wieliczka na koniec sezonu

Sebastian Czech
Jakub Czech
Mecz Solna Wieliczka - Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia Państwowa był bezpośrednim pojedynkiem o 12. miejsce w tabeli 1 ligi kobiet.

Rywalizowano o 11 miejsce w tabeli i skuteczniejsze w tej batalii okazały się gospodynie. Owa skuteczność przejawiała się przede wszystkim w końcówkach poszczególnych setów, kiedy to Solna zdobywała decydujące o zwycięstwie punkty atakiem bądź blokiem.

W pierwszym secie Karpaty objęły prowadzenie 17:14, lecz długo przewagi nie utrzymały. Miejscowe wyrównały na 17:17 i później do samego końca mecz toczył się „akcja za akcję”, co trwało do stanu 23:23. Dwie ostatnie piłki wygrały siatkarki z Wieliczki i objęły prowadzenie w setach.

Bardzo podobny przebieg miała partia trzecie, gdy na tablicy wyników praktycznie cały czas widniał remis. Doszło do gry na przewagi, krośnianki wybroniły dwa meczbole, lecz przy trzecim były już bezradne.

Tym samym Karpaty zajęły ostatecznie 12 lokatę w tabeli, wyprzedzając Olimpię Jawor i utrzymując się na kolejny sezon w gronie 1-ligowców.

Solna Wieliczka - Karpaty Krosno Glass Karpacka Uczelnia Państwowa 3:0

Sety: 25:23, 25:21, 27:25.

Karpaty: Bogdanowicz, Wisz, Kobus, Niedźwiecka, Sławińska, Filipek oraz Machowska (libero), Wełna, Głodzińska, Budnik. Trener Dominik Stanisławczyk.