1 liga kobiet: Stal Mielec postraszyła Joker Świecie. Pewna wygrana San-Pajdy Jarosław

Siatkarki Stali Mielec były bardzo blisko sprawienia ogromnej sensacji. Do pokonania liderek pierwszej ligi zabrakło niewiele Kuba zegarliński
Wygraną 3:0 zakończył rundę zasadniczą MKS San-Pajda, który u siebie pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Bez wygranej, ale z punktem starcie z liderem 1 ligi siatkarek Jokerem Świecie zakończyła Stal Mielec. Punkt zdobyły też Karpaty Krosno.

Taki występ Stali Mielec daje nadzieję na to, że drużyna w play-offach naprawdę może namieszać. Joker Świecie to niekwestionowany lider tabeli, w Mielcu przegrał drugiego i trzeciego seta, a i w czwartym miał duże problemy.

O tym pisaliśmy

W piątym secie podopieczne Agnieszki Rabki nie poddawały się, po dwóch punktowych atakach zbliżyły się do swoich rywalek na jeden punkt, przegrywały 5:6. Na zmianie stron Joker prowadził 8:5, był to moment zwrotny tego seta i meczu. Liderki tabeli dominowały w ataku, element ten w znaczny sposób przyczynił się do wygrania przez nie tego seta oraz meczu. Dla Stali był to ostatni mecz w rundzie zasadniczej tego sezonu. Jeśli w ostatniej kolejce swojego meczu nie wygrają akademiczki z Gliwic, to mielczanki w ćwierćfinale zagrają z Uni Opole albo z Energetykiem Poznań.

SPS Stal Mielec - Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3

Sety: 20:25, 25:23, 25:23, 21:25, 8:15.

Stal: Ściurka, Ząbek, Rzenno, Mikołajewska, Michalewicz, Cygan, Gorzkiewicz, Głaz, Dzida, Woźniczka, W. Murdza (libero), N. Murdza, Kucińska (libero). Trener Agnieszka Rabka.

Siatkarki z Jarosławia powetowały sobie ubiegłotygodniową, wyraźną porażkę z Częstochowianką Częstochowa. Tym razem to one były zdecydowanie lepsze i ani na moment nie dały swoim rywalkom szans na większe podjęcie walki.

Podopieczne Piotra Pajdy zakończyły zmagania z 26 punktami, wszystko wskazuje na to że do fazy play-off przystąpią z piątego miejsca, a ich rywalem będzie Częstochowianka. W najbliższy weekend San-Pajda zagra w Final Four Pucharu Polski. Półfinałowym rywalem będzie ekstraklasowa Grupa Azoty Chemik Police.

San-Pajda Jarosław - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0

Sety: 25:20, 25:20, 25:16.

San-Pajda: Chmielewska, Jagodzińska, Saj, Stroiwąs, Dudek, Łyszkiewicz, Brzezińska (libero) oraz Bryda Bartkowska, Stepko, Hnatyszyn, Nowak, Papszun. Trener Piotr Pajda.

Mecz Grupy Azoty Tarnów z Karpatami Krosno rozegrano awansem z ostatniej kolejki, obie drużyny wykorzystały fakt, że w ten weekend miały mieć wolne i tym samym zakończyły rozgrywki tydzień wcześniej. Dla obu drużyn był to ostatni mecz w sezonie 2019/2020. Drużyna z Małopolski zajęła 10. miejsce. Krośnianki przegrały wszystkie mecze w rundzie rewanżowej i zajęły 11. miejsce.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Karpaty Krosno 3:2

Sety: 25:23, 20:25, 25:23, 23:25, 15:8.

Karpaty: Pietruszka, Laskowska, Witkoś, Kozyra, Jakóbiak, Filipek, oraz Machowska (libero), Rola, Wisz, Pelczarska. Trener Dominik Stanisławczyk.

POZOSTAŁE WYNIKI:

• Częstochowianka Częstochowa - SMS PZPS I Szczyrk 3:1 (15:25, 25:16, 25:20, 27:25);
  • AZS Pol. Śląskiej Gliwice - Uni Opole 1:3 (20:25, 16:25, 25:23, 21:25);
  • Solna Wieliczka - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 24:26, 19:25);
  • Budowlani Toruń- Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (walkower).
  1. Joker Świecie punktów 64 (24 rozegrane mecze)