1 liga kobiet. Trzecia wyjazdowa porażka Resovii

Paweł Miś
Paweł Miś
Resovia doznała trzeciej porażki w sezonie
Resovia doznała trzeciej porażki w sezonie Michał Czajka
W swoim pierwszym wyjazdowym meczu rundy rewanżowej 1 ligi kobiet zespół Resovii zmierzył się z ekipą SWD Wodzisław Śląski.

Obie drużyny przed rozpoczęciem 14. kolejki miały w swoim dorobku 22 punkty. Jesienne spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 2:2. W tamtym pojedynku bramki dla Resovii zdobyły Karolina Bednarz oraz Gabriela Kaput, natomiast dla rywalek dwukrotnie do siatki trafiła Patrycja Sarapata. Sobotni mecz zapowiadał się więc na bardzo wyrównane widowisko.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla drużyny z Wodzisławia Śląskiego. W 10.minucie gospodynie objęły prowadzenie po celnym strzale Patrycji Sarapaty. Rzeszowianki nie podłamały się stratą gola i już w 27.minucie doprowadziły do wyrównania. Do siatki trafiła Martyna Strasińska, która wykorzystała asystę Wiktorii Mikrut. Więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło i obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku remisowym.

Drugą część rywalizacji ponownie skuteczniej rozpoczęły piłkarki Wodzisławia Śląskiego. W 60. minucie celnym strzałem popisała się Roksana Gulec. Pod koniec drugiej odsłony spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Po wznowieniu gry wynik nie uległ zmianie i ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki z Wodzisławia Śląskiego. Resovia mecz kończyła w osłabieniu po czerwonej kartce w 85.minucie dla Wioletty Florek (konsekwencja dwóch żółtych). Dla podopiecznych trenera Szurgocińskiego była to trzecia porażka w tym sezonie.

W kolejnym meczu ligowym Resovia na własnym terenie będzie gościć drużynę KKP Stomilanki Olsztyn, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

SWD Wodzisław Śląski - Resovia 2:1 (1:1)

Bramki: Patrycja Sarapata 10, Roksana Gulec 60 - Martyna Strasińska 27

SWD Wodzisław Śląski: Rydlewska - Śmietana (46 Kąsek), Dragunowicz, Sarapata, Psota (75 Brzychcy), Kozłowska (84 Czekańska), Krakowiak, Błatoń, K.Przeciszewska, Jendrzejczyk, Gulec (90 Herok). Trener: Michał Goralczyk.

Resovia: Pydych - Misiak, Gajdur (77 Kusior), Strasińska (65 Dańko), Bednarz, Gołojuch, Florek, Mikrut (60 Puzio), Czyż, Kurasz, Litwin. Trener: Paweł Szurgociński.

Sędziowały: M.Syta, M.Chmioła oraz K.Rumian

Pozostałe wyniki: Rekord Bielsko-Biała - Stomilanki Olsztyn 1:0, Polonia Środa Wlkp. - Marcus Gdynia 1:1, Ząbkovia Ząbki - Skra Częstochowa 1:2, UKS SMS II Łódź - Trójka Staszkówka/Jelna 2:3, pauza: Bielawianka Bielawa.