1 liga koszykarzy. Po słabej drugiej połowie Rawlplug Sokół Łańcut przegrał na wyjeździe z AZS Politechniką Opolską

Rawlplug Sokół Łańcut przegrał z niżej notowaną drużyną AZS Politechnika Opolska. O wszystkich zadecydowała słaba druga połowa zawodników trenera Dariusza Kaszowskiego.

Pierwsza połowa nie wskazywała raczej, że ten mecz może zakończyć się źle dla ekipy z Podkarpacia. W pierwszej kwarcie podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego wypracowali sobie wprawdzie tylko 4 punkty przewagi, ale w kolejnej odsłonie dołożyli kolejne 3, a więc po pierwszej połowie prowadzili 7 punktami.

W drugiej połowie jednak znakomicie zaczął grać miejscowy zespół. - Pogubiliśmy się totalnie w tej drugiej połowie - przyznaje kapitan Sokoła, Maciej Klima. - Rywal szybko odrobił straty i rósł z każdą kolejną, udaną akcją - dodał. Trudno nie przyznać mu racji, bo AZS nie tylko odrobił 7-punktową stratę, ale zaczął odskakiwać łańcuckiej ekipie i w efekcie po 3. kwarcie gospodarze prowadzili 6 punktami. To wyraźnie dodało im pewności siebie, bo nie spuszczali z tonu już do końca spotkania. Czwarta odsłona meczu również zakończyła się ich wygraną 29:19. W efekcie pewnie wygrali sobotnie spotkanie 94:78. - Zdominowali nas, nie przejmując się w ogóle dzielącą nas liczbą miejsc w tabeli - podsumował Maciej Klima. - Ponoć porażki uczą - obyśmy wyciągnęli wnioski z tej lekcji - dodał.

W ekipie z Łańcuta w sumie zastrzeżeń nie można mieć właśnie do Macieja Klimy i Pawła Wielocha, a więc zawodników, którzy również w ostatnim meczu z Miastem Szkła byli liderami. - Marne to pocieszenie, właściwie dla mnie to żadna satysfakcja - powiedział po meczu Maciej Klima.

AZS Politechnika Opolska - Rawlplug Sokół Łańcut 94:78

Kwarty: 16:20, 21:24, 28:15, 29:19.

AZS: Wilk 13 (1x3), Ochońko 26 (3x3), Krzywdziński 9, Krawiec 19 (3x3), Dawdo 0 oraz Załucki 7 (1x3), Cichoń 8, Leszczyński 12 (2x3). Trener Rafał Knap.

Sokół: Kulikowski 8, Karolak 0, Wieloch 16 (2x3), Pawlak 3 (1x3), Ciechoński 7 (1x3) oraz Zaguła 0, Szymański 8, Klima 18 (1x3), Sewioł 13 (1x3), Czerwonka 5 (1x3). Trener Dariusz Kaszowski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Biofarm Basket Poznań - Górnik Trans.eu Wałbrzych 83:80; Pogoń Prudnik - STK Czarni Słupsk72:89; Energa Kotwica Kołobrzeg - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 92:73; KS Księżak Łowicz - Timeout Polonia 1912 Leszno 101:78.