1 liga koszykarzy. Rawlplpug Sokół Łańcut nie do końca wykorzystał atut własnej hali i w czwartym meczu przegrał z Eneą Astorią Bydgoszcz

Micz
Koszykarze z Łańcuta o finał będą musieli jeszcze powalczyć w Bydgoszczy
Koszykarze z Łańcuta o finał będą musieli jeszcze powalczyć w Bydgoszczy Łukasz Pado
Świętowania awansu do finału w Łańcucie nie było. Rawlplug Sokół Łańcut przegrał 4. mecz półfinałowy z Eneą Astorią Bydgoszcz.

Po dobrym sobotnim meczu wydawało się, że Sokół ma awans do finału na wyciągnięcie ręki. Okazuje się jednak, że Astoria jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

Bydgoszczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i po pierwszej kwarcie wypracowali sobie 9-punktową przewagę (23:14). Miejscowi nie zdołali tego zniwelować w kolejnej odsłonie meczu, a co więcej, goście jeszcze odskoczyli na 2 punkty. Po połowie na tablicy widniał wynik 27:38.

"Sokoły" wreszcie przebudziły się w trzeciej kwarcie, którą udało się wygrać wyraźnie, bo 27:13. Dzięki temu łańcucianom udało się wyjść na 3-punktowe prowadzenie przed decydującą partią i wydawało się, że jednak będzie można w niedzielę świętować awans do finału.

Bydgoszczanie jednak raz jeszcze pokazali, że gra się do końca i w 4. kwarcie to własnie oni wygrali 23:14 i w całym spotkaniu 74:68.

O wszystkim więc zadecyduje 5. mecz w Bydgoszczy, który odbędzie się w środę o 19.

Rawlplug Sokół Łańcut - Enea Astoria Bydgoszcz 68:74

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:2.

Kwarty: 14:23, 13:15, 27:13, 14:23.

Sokół: Małgorzaciak 15, Sewioł 14, Szymański 14, Klima 10, Zywert 7, Kulikowski 6, Pruefer 2, Buszta 0, Karolak 0.

Enea Astoria: Nowakowski 21, Śpica 16, Frąckiewicz 13, Dłuski 12, Szyttenholm 7, Kukiełka 3, Aleksandrowicz 2, Grod 0, Pochocki 0.

Trener Izolatora: Cieszymy się, że mamy Patryka [WIDEO]