• 01dzień
  • 18godz.
  • 06min.
Odwiedź serwis wyborczy

1 liga koszykarzy. Rawlplug Sokół Łańcut miał mały kryzys w trzeciej kwarcie, ale w czwartej opanował sytuację

Tor
Wacław Nowacki
Rawlplug Sokół Łańcut nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale nie zawsze skutkuje to wygranymi. W swojej hali łańcucianie gościli ostatnio WKK Wrocław, Czarnych Słupsk, rywali z wysokiej piłki, i musieli uznać ich wyższość. Do Pruszkowa nie jechali jako mocni faworyci, tym bardziej że w tamtejszej hali niejednokrotnie przegrywali.

- Nasz rywal wygrał ostatnio we Wrocławiu, wprawdzie z osłabionym WKK, ale zawsze. Łatwo nie będzie - przewidywał przed sobotnim meczem Dariusz Kaszowski, trener Rawlplug Sokoła.

Okazało się jednak, że naszej drużynie do pewnego czasu szło jak po maśle. Gospodarze od razu znaleźli się w odwrocie (4:9, 7:14, 9:20).

W drugiej odsłonie nic się nie zmieniło; trwał popis zawodników z Łańcuta, którzy w 34. minucie, po rzucie Sewioła, prowadzili 40:21. Pruszkowianie nieco zmniejszyli straty (32:45), ale Pawlak w odpowiednim momencie wycelował zza linii 6.75 i sokoły schodziły na dużą przerwę z solidną zaliczką (52:36).

- Graliśmy przez pierwsze dwadzieścia minut bardzo konsekwentny basket. Dobrze funkcjonowała obrona, brały się z tego zyski w ataku, punktował szeroki skład

- ocenił szkoleniowiec sokołów.

Sytuacja była komfortowa, ale pauza nie posłużyła zespołowi z Podkarpacia. W trzeciej ćwiartce przewaga zaczęła topnieć. Przyjezdni stracili rozmach w ataku i po 30 minutach ich zapas zmniejszył się do 7 punktów (60:67). - W trzeciej kwarcie przedobrzyliśmy po atakowaną tablicą, za dużo było podań, koronkowych akcji - komentował trener gości.

Wyglądało, że kibice gospodarzy doczekają się emocji, a może nawet wygranej swych pupili. Na początku ostatniej kwarty mogli mieć na to nadzieję. Wprawdzie trafiał Zaguła, ale po rzucie Janika pruszkowianie zbliżyli się do łańcucian na odległość dwóch rzutów (69:73). Było groźnie, na szczęście nasza drużyna umiała na to zareagować. Zacieśniła defensywę, poprawiła celowniki i kiedy Karolak wyprostował rękę za łukiem, sytuacja była opanowana (83:73).

Wprawdzie zostały jeszcze 3 minuty gry, ale nasi nie pozwolili rywalom na uratowanie meczu. Zadbał o to m.in. Kulikowski, który popisał się wsadem. - Całą dziesiątka pojawiła się na boisku, każdy dołożył swoje do wygranej. Szkoda meczów z WKK i Czarnymi, bo byłaby szansa na mistrzostwo po fazie zasadniczej. Nie narzekam jednak. Gramy dobrą koszykówkę, mamy szeroki skład i trzeba to przełożyć na play off - podsumował szkoleniowiec zespołu z Łańcuta.

Kwarty: 16:26, 20:26, 27:15, 17:21.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Janik 20, Szczypiński 18, Sobczak 13 (5 as., 3 str., 4 prz.), Stawiak 9 (8 zb.), Nieporęcki 5 oraz Kierlewicz 11, Dalkowski 2, Drewniak 2, Jankowski 0. Trener Andrzej Kierlewicz.

Rawlplug Sokół: Kulikowski 14, Karolak 13, Ciechociński 9 (8 zb., 5 str.), Wieloch 9, Pawlak 4 oraz Zaguła 14 (4 as.), Klima 10, Sewioł 9 (9 zb.), Szymański 4 (4 as.), Czerwonka 2. Trener Dariusz Kaszowski.

Widzów 400.

POZOSTAŁE WYNIKI: Biofarm Basket Poznań - Energa Kotwica Kołobrzeg 88:66 (26:17, 15:13, 27:17, 20:19), Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 71:74 (22:20, 13:19, 23:17, 13:18), Górnik Trans.eu Wałbrzych - Weegree AZS Politechnika Opolska 89:83 (28:13, 21:14, 17:30, 23:26), Czarni Słupsk - GKS Tychy 85:64 (22:7, 20:20, 21:17, 22:20). Mecz WKK Wrocław - Timeout Polonia 1012 Leszno 26 lutego.