1 liga koszykarzy. Rawlplug Sokół Łańcut przegrał wyjazdowe spotkanie z Pogonią Prudnik

Micz
Rawlplug Sokół Łańcut nie dał rady pokonać Pogoni Prudnik na jej terenie. Decydująca okazała się trzecia kwarta, w której łańcucianie wyraźnie przegrali.

Mimo, że w tabeli zespoły z Łańcuta i Prudnika dzieli sporo, to środowe spotkanie było bardzo wyrównane.

Po pierwszej kwarcie nieznacznie lepsi byli zawodnicy gospodarze. Jednak trudno mówić, by jakoś zdominowali na początku koszykarzy z Łańcuta, bo prowadzili tylko 2 punktami. W drugiej odsłonie meczu to już "Sokoły" zaprezentowały się lepiej i na przerwę po połowie schodzili prowadząc 49:46.

W trzeciej kwarcie mocny cios wyprowadziła Pogoń. Gospodarze byli bardzo skuteczni i ten fragment meczu zdecydowanie należał do nich - wygrali 31:19, a w meczu po raz pierwszy któraś z drużyn wyszła na wyraźniejsze prowadzenie - gospodarze byli lepsi o 9 punktów przed decydującą kwartą (77:68).

Koszykarze z Łańcuta próbowali odrobić straty, ale Pogoń wydawała się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Półtorej minuty przed końcem przewaga gospodarzy wynosiła już 11 punktów (93:82) i wydawało się, że nic nie może odebrać im wygranej. Chociaż Sokół wygrał ostatnią kwartę 20:18, to jednak w całym meczu lepsza była Pogoń.

Warto odnotować, że łańcucianie tylko 4 razy trafili za 3 punkty podczas gdy rywale 12.

Pogoń Prudnik - Rawlplug Sokół Łańcut 95:88

Kwarty: 31:29, 15:20, 31:19, 18:20.

Pogoń: Mordzak 4, Prostak 24 (3x3), Krawczyk 18 (4x3), Pisarczyk 18 (1x3), Sroka 15 (2x3) oraz Antczak 0, Nowakowski 14 (2x3), Malitka 0, Szpyrka 0, Moczulski 2.

Sokół: Karolak 6, Klima 15 (1x3), Kulikowski 10, Małgorzaciak 22 (2x3), Zywert 13 oraz Zaguła 9 (1x3), Szymański 2, Pruefer 2, Sewioł 9.