1 liga koszykarzy. Sokół Łańcut pokonał u siebie SKK Siedlce 85:83. Sześć "trójek" Bartłomieja Karolaka

luks
Krzysztof Kapica
W 26. kolejce 1 ligi Sokół Łańcut pokonał przed własną publicznością SKK Sieldce 85:83.

Łańcucianie bardzo dobrze weszli w mecz (9:0) i po I kw. kwarcie wygrywali 11:2. Przewaga Sokoła zaczęła topnieć w drugiej połowie II kw. Zawodnicy Dariusza Kaszowskiego wygrywali z SKK po dwóch odsłonach 44:37.

W 25. min Karol Obarek trafił za trzy i goście objęli prowadzenie 51:49. Przed IV kw. na tablicy świetlnej był remis 61:61. Końcówka spotkania była bardzo zacięta. Dzięki trzem celnym rzutom wolnym Kamila Zywerta, Sokół prowadził 85:81. Zawodnicy z Siedlec odrobili jeszcze dwa punkty (85:83). Adrian Warszawski mógł pozbawić szans gości na wywiezienie zwycięstwa, ale nie trafił za dwa. W odpowiedzi Rafał Król z SKK oddał niecelny rzut za trzy i łańcucianie odetchnęli z ulgą.

Sokół Łańcut - SKK Siedlce 85:83 (27:10, 17:27, 17:24, 24:22)

Sokół: Karolak 25 (6x3), Klima 13 (1x3, 5 as.), Warszawski 12 (2x3), Marek Zywert 12 (2x3, 7 zb.), Kulikowski 10 (11 zb.), Kamil Zywert 10 (5 as.), Włodarczyk 3, Inglot 0, Parszewski 0.