1 liga koszykarzy. Zawodnicy Rawlplug Sokoła Łańcut przegrali w meczu na szczycie z Jamalex Polonią 1912 Leszno

Micz
Krzysztof Kapica
Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut przegrali na wyjeździe z Jamalex Polonią 1912 Leszno 74:85. Łańcucianie słabiej zagrali w pierwszej połowie meczu.

Można powiedzieć, że przewaga, którą gospodarze wypracowali sobie w pierwszej połowie meczu była decydująca. Sokół przegrał bowiem w pierwszej kwarcie różnicą 11 punktów, a w drugiej 8.

Jak się później okazało, potem nie udało się już tego odrobić. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana choć ostatecznie zakończyła się minimalną wygraną łańcucian. Podopieczni trenera Kaszowskiego wypracowali sobie większą przewagę w ostatniej kwarcie, ale leszczynianie wszystko kontrolowali i nie dali sobie już wydrzeć końcowego sukcesu.

Jamalex Polonią 1912 Leszno - Rawlplug Sokoła Łańcut 85:74

Kwarty: 29:18, 21:13, 20:22, 15:21.

Polonia: M. O. Sanny 5, S. Sanny 17, Chanas 22, Stawiak 11, Kaczmarczyk 10 oraz Kutta 0, Trubacz 9, Mroczek-Truskowski 1, Milczyński 10. Trener Łukasz Grudniewski.

Sokół: Kulikowski 11, K. Zywert 9, Karolak 5, Małgorzaciak 8, Klima 5 oraz Zaguła 16, Sewioł 13, Pruefer 5, Fiszer 2. Trener Dariusz Kaszowski.

Sędziowali: Sędziowie: Dariusz Nejman, Grzegorz Szeremeta, Wojciech Majcherowicz.