1 liga. Miasto Szkła Krosno pokonało po dogrywce lidera Czarnych Słupsk

SEBASTIAN CZECH
Tomasz Jefimow
Dogrywka wyłoniła zwycięzcę meczu Miasto Szkła Krosno kontra Czarni Słupsk.

Przez zdecydowaną większość meczu prowadzili gospodarze różnicą kilku punktów, ale w ostatniej kwarcie sytuacja zaczęła się zmieniać. Głównie za sprawą trzech snajperów: Adriana Kordalskiego, Marcina Dutkiewicza i Damiana Janiaka, trafiających niczym na zawołanie z każdej praktycznie pozycji. Dodatkowo z indywidualnymi poczynaniami Kordalskiego krośnianie w żaden sposób nie mogli sobie poradzić i wynik zaczął oscylować wokół remisu. Aż w samej końcówce goście objęli prowadzenie.

I to wydawało się, że w momencie przełomowym, decydującym o wygranej Czarnych. Przy stanie 62:62 skutecznością zaimponował Janiak, najpierw rzucając za 3, a następnie rzutem spod kosza wzbogacił dorobek dotychczasowego lidera tabeli o kolejne 2 punkty. Zatem Czarni osiągnęli 5-punktową przewagę (67:62), a do zakończenia spotkania pozostawało zaledwie 40. sekund. Trener Marcin Radomski poprosił o czas, a schodzący na swoją ławkę przyjezdni praktycznie świętowali zwycięstwo.

Po raz kolejny wszelako okazało się, że w koszykówce do ostatniej sekundy wszystko może się zdarzyć. Po wznowieniu gry ciężar odpowiedzialności wziął na siebie Dariusz Oczkowicz, kapitan Miasta Szkła. Potwierdził wysoką formę oraz wsparcie dla drużyny. Trafił wszak za 3, redukując dystans do rywali do 2 punktów. Na tablicy widniał wynik 65:67, a czasu na wyrównanie Miasto Szkła miało dokładnie pół minuty. Goście ruszyli z akcją, jednak nie zakończyli jej rzutem, ponieważ sędzia odgwizdał faul w ataku.

Miejscowi mieli ostatni atak, który musieli sfinalizować trafieniem. Wykorzystali go w pełni, doprowadzając do remisu 67:67 na 5. sekund przed ostatnim gwizdkiem. Ale to nie koniec emocji, musieli bowiem jeszcze obronić akcję przeciwników. W defensywie okazali się na szczęście równie skuteczni i doszło do dogrywki.

W dodatkowym czasie najpierw prowadzili Czarni 72:70. Wyrównał Krzysztof Spała, a następnie celnymi osobistymi zapewnił krośnianom przewagę 2 punktów (74:72). Do końca dogrywki było 48. sekund, lecz w decydującym momencie skuteczność zatracili Kordelski oraz Janiak. Nie potrafili już umieścić piłki w koszu, dzięki czemu z kolejnego, trzeciego z rzędu zwycięstwa cieszyło się Miasto Szkła.

Miasto Szkła Krosno - Czarni Słupsk 74:72

Kwarty: 18:12, 12:12, 24:23, 13:20, d. 7:5.

Miasto Szkła: Spała 14 (1x3), Dymała 11 (2x3), Czujkowski 6 (1x3), Śpica 8 (2x3), Żmudzki 9 oraz Ciesielski 14, Oczkowicz 9 (2x3), Sadło 3, Kasiński 0, Ziółko 0. Trener Marcin Radomski.

Czarni: Wyszkowski 2, Kordalski 17, Dutkiewicz 15 (5x3), Długosz 7, Pełka 7 (1x3) oraz Janiak 24 (4x3), Fraś 0. Trener Mantas Cesnauskis.