1 liga. Miasto Szkła Krosno przegrało na wyjeździe ze Zniczem Pruszków

sec
Jakub Czech
Krośnianie przystępowali do tego spotkania w roli faworyta, zwłaszcza po ostatnim zwycięstwie w Starogardzie Gdańskim, i przedmeczowe analizy utożsamiały się z faktycznymi wydarzeniami na parkiecie w pierwszej połowie. Miasto Szkła mianowicie szybko uzyskało dziesięciopunktową przewagę (4:14 dla gości) i długo ją utrzymywało (12:23 w połowie drugiej kwarty).

Sytuacja zaczęła się zmieniać w końcówce drugiej części. Gospodarze systematycznie redukowali dystans, a pomagały im w tym wydatnie skuteczne rzuty za 3 punkty w wykonaniu Adriana Sulińskiego i Karola Kamińskiego. W efekcie krośnianie schodzili na długą przerwę z zapasem zaledwie 2 „oczek” (35:37 dla gości).

Trzecia kwarta należała do wyrównanych z lekkim wskazaniem na Miasto Szkła (48:52 na 3. minuty 33. sekundy) przed zakończeniem trzeciej części, lecz był to ostatni moment prowadzenia przyjezdnych. Na finiszu tej odsłony inicjatywę przejęli gospodarze, w krótkim czasie odwracając losy potyczki (69:59 dla Znicza). Tej zaliczki miejscowi już nie roztrwonili, kontrolując wydarzenia na parkiecie do ostatnich chwil.

Znicz Pruszków - Miasto Szkła Krosno 79 (12:15, 24:22, 26:19, 24:23)

Znicz: Walczak 17 (1x3), Suliński 18 (4x3), Kamiński 14 (3x3), Adamczyk 1, Bodych 14 (1x3) oraz Sowa 0, Kopciński 0, Tokarski 6, Czosnowski 0, Dębski 16 (1x3). Trener Michał Spychała.

Miasto Szkła: Ciesielski 10, Janik 12 (3x3), Sz. Szymański 7 (1x3), K. Dawdo 14, Jasiński 15 (1x3) oraz Oczkowicz 6 (1x3), Sobiech 6, Rompa 0, Zaguła 9 (1x3). Trener Radosław Soja.