1 liga. Miasto Szkła Krosno przegrało z Czarnymi Słupsk. Rzuty z dystansu w dużym stopniu wpłynęły na wynik

Sebastian Czech
Dariusz Błażejowski
Krośnianie wyjątkowo słabo radzili sobie z rzutami za 3 punkty i ten element właśnie miał duże znaczenie dla ostatecznego rozstrzygnięcia meczu z Czarnymi Słupsk.

Czarni trafiali z dystansu w najbardziej dla siebie odpowiednich chwilach. Przeważnie bowiem wtedy, gdy Miasto Szkła odrabiało straty i zbliżało się na 2 lub 1 punkt. Tak się działo w drugiej kwarcie przy wyniku 28:30, w trzeciej przy 40:41 i w czwartej, kiedy Miasto Szkła przejmowało inicjatywę, rozpoczynając pościg za przeciwnikiem. Odpowiednio trójkami przywracali wówczas przyjezdnym dystans Hubert Pabian, Piotr Śmigielski i Damian Pieloch oraz ponownie Pabian z Pielochem. Celne rzuty z dystansu w ostatnim przypadku przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Czarnych.

Krośnianom najlepiej wiodło się na przełomie pierwszej i drugiej kwarty. Wyszli wówczas na prowadzenie 20:13, lecz przewagi długo nie utrzymali.

Miasto Szkła Krosno - Czarni Słupsk 68:78 (17:13, 17:28, 14:20, 20:17)

Miasto Szkła: Szczypiński 2, Czujkowski 11 (2x3), Ciechociński 11, Żmudzki 6, Wieloch 14 oraz Oczkowicz 2, Ciesielski 9, Krzywdziński 10, Szwedo 3. Trener Marcin Radomski.

Czarni: Kordalski 14, Słupiński 0, Pieloch 8 (2x3), Pabian 15 (3x3), Śmigielski 14 (1x3) oraz Długosz 6, Kulikowski 13 (3x3), Wątroba 8. Trener Mantas Cesnauskis.