1 liga. Miasto Szkła Krosno wygrało po raz drugi w ciągu czterech dni [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Miasto Szkła Krosno wygrało z drużyną Decka Pelplin 99:83.

Na 6. minut i 20. sekund przed zakończeniem meczu krośnianie wyszli na prowadzenie 84:66 i wydawało się, że rozstrzygnęli niełatwe spotkanie na swoją korzyść. Wystarczyło parę punktów dorzucić, uważnie pograć w obronie i taka postawa miała gwarantować zwycięstwo. Nie zawsze wszakże zamierzenia oraz plany w pełni wypalają, co w niektórych sytuacjach niesie za sobą określone konsekwencje.

Przynajmniej chwilowe, jak to miało miejsce w przypadku Miasta Szkła. Gospodarze bowiem przestali trafiać na około 3. minuty, natomiast goście przypomnieli sobie o skuteczności z pierwszych dwóch kwart, kiedy to toczyli wyrównany pojedynek z lekką przewagą punktową po swojej stronie. Między innymi celne trójki Marcina Dutkiewicza i Dawida Sączewskiego sprawiły, że na dokładnie 3. minuty i 33. sekundy przed końcową syreną punktowy zapas krośnian z 18 stopniał do 7 (84:77).

1 liga. Miasto Szkła Krosno wygrało po raz drugi w ciągu czt...

Biorąc pod uwagę zupełne przeciwstawne nastroje obydwu drużyn, czyli całkowite zaskoczenie miejscowych, a wiatr w plecach przyjezdnych oraz czas wystarczający na całkowite odrobienie strat przez Pelplin, pojawiły się po prostu obawy o wynik potyczki, zaś pewna w określonym czasie wygrana stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście wszelkie wątpliwości podopieczni Marcina Radomskiego szybko rozwiali i przywrócili pełny optymizm. Punkty Damiana Ciesielskiego, Piotra Wielocha i Alana Czujkowskiego w ciągu dosłownie kilkudziesięciu sekund pozwoliły ponownie odskoczyć na bezpieczny dystans (92:77).

Miasto Szkła tym sposobem przypieczętowało sukces, jakim bez wątpienia było zwycięstwo z wyżej notowanym w pierwszoligowej tabeli przeciwnikiem. Podkreślmy ponadto, że krośnianie zeszli z parkietu po raz drugi w ciągu czterech dni w glorii zwycięzców, czyli wyjątkowo udanie rozpoczęli odrabianie terminarzowych zaległości powstałych na skutek covidowej kwarantanny.

Miasto Szkła Krosno - Decka Pelplin 99:83 (26:29, 19:20, 27:11, 27:23)

Miasto Szkła: Oczkowicz 8 (1x3), Szczypiński 7 (1x3), Czujkowski 23 (4x3), Żmudzki 11, Wieloch 14 oraz Ciesielski 15 (1x3), Krzywdziński 5, Ciechociński 10 (1x3), Łączyński 0, Walciszewski 3, Jankowski 3. Trener Marcin Radomski.

Decka: Dutkiewicz 8 (2x3), Madray 16, Dzierżak 24 (2x3), Góralczyk 0, Burczyk 14 (1x3) oraz Sączewski 7 (2x3), Pietras 5 (1x3), Gonzalez 2, Załucki 4, Kamiński 3. Trener Bartosz Sarzało.