1 liga. ORLEN Upstream SRS Przemyśl przegrał z Żukowem na własne życzenie

Łukasz Solski
Niezwykle gościnni i hojni dla swoich rywali, okazali się przemyscy szczypiorniści. ORLEN Upstream SRS Przemyśl zanotował drugą porażkę z rzędu i spadł na dziesiąte miejsce w tabeli 1 Ligi Centralnej.

Jak doszło do tego, że prowadząc w 36. min 20:14, grając z minuty na minutę coraz lepiej, mając kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, SRS Przemyśl przegrał? Na to pytanie, przede wszystkim zawodnicy muszą sobie jak najszybciej odpowiedzieć. Dramat rozpoczął się dziesięć minut przed końcem, gdy karę otrzymał Maciej Kubisztal. Na parkiecie zaczął rządzić niepodzielnie zespół z Żukowa. Nie pomogły dobre interwencje w bramce Grzegorza Barnasia, ponieważ zupełna niemoc panowała w ofensywie. Przedziwne rzuty Pawła Stołowskiego mijały bramkę, a goście ekspresowo odrobili straty i w 59. min wyszli na prowadzenie 29:26, którego już nie oddali.

- Ten mecz mieliśmy praktycznie wygrany, a tymczasem trzy punkty zgarnęli goście. Nie pomogła nam świetna dyspozycja Dzianisa Krytskiego i Grzegorza Barnasia w bramce. Bardzo słabe zawody Pawła Stołowskiego. Bardzo szkoda straty punktów, ale jak pokazały mecze, chociażby w poprzedniej kolejce, gdzie ostatnia drużyna pokonała na wyjeździe lidera, wszystkie rezultaty w tej lidze są możliwe. Nie ma mowy o załamaniu w naszym zespole. Przygotowujemy się do następnego meczu z Legnicą i mamy nadzieję, że wynik będzie na naszą korzyść - powiedział Robert Skawiński, prezes SRS-u Przemyśl.

POZOSTAŁE WYNIKI: MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica - KS AZS-AWF Biała Podlaska 25:34 (13:16), Budnex Stal Gorzów - MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 29:25 (13:14), MKS Grudziądz - MKS Padwa Zamość 30:30 (15:13, k. 2:4), MKS Wieluń - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 21:31 (12:15), Śląsk Wrocław - MKS Nielba Wągrowiec 27:23 (12:13), OKPR Warmia Energa Olsztyn - KPR Legionowo 25:26 (13:12).

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - SPR GKS Autoinwest Żukowo 26:29 (17:12)

SRS: Barnaś – Kielar, Srarzecki 2, Walczyk, Guzdek 1, Mochocki 2, Stołowski 2, M. Kroczek 1, Dutka 4, Krytski 8, Kulka 6. Trener Przemysław Korobczak.

GKS: Autoinwest: Żurawski – Brzozowiec 2, Rozwadowski 0, Ściesiński 0, Dorsz 5, Stępień 4, Saraczyn 3, Scharmach 0, Gajdziński 3, Karsznia 1, Benkowski 6, Papina 5, Dudziak 0. Trener Szymon Biernacki.

Sędziowali Kret i Świętek (Kraków). Kary: 12 min - 4 min. Widzów 150.