1 liga piłkarzy ręcznych. Czuwaj Przemyśl przywiózł trzy punkty z Zawiercia

wab
Łukasz Solski
Przemyska „siódemka” zrehabilitowała się za ostatnią przegraną w Ostrowie Wielkopolskim. Pewnie ograła w Zawierciu „czerwoną latarnię” i utrzymała czwarte miejsce.

Przemyślanie zdobyli najwięcej bramek w swoich wyjazdowych spotkaniach w tym sezonie, ale sporo też ich stracili.

– Nie zagraliśmy najlepszego meczu, ale zwycięzców się nie sądzi – uważa trener Czuwaju. - Powinniśmy wygrać w Zawierciu większą przewagą oraz stracić znacznie mniej goli. Jednak momentami zabrakło naszym graczom przemyślanych decyzji.

Czuwaj zaczął bardzo obiecująco. Wynik otworzył Paweł Puszkarski, a już w 6. minucie, po trafieniu Mateusza Nowaka, było 6:1 dla „Harcerzyków” i zanosiło się na pogrom Viretu. Wystarczyła jednak chwila rozprzężenia w ich szeregach i w 14. min. gospodarze wyrównali 14:14, a dwie minuty potem objęli po raz ;pierwszy i, jak się potem okazało, ostatnie prowadzenie 9:8. W 24. min. nasi ponownie „oskoczyli” (15:11), ale na przerwę zeszli z remisowym wynikiem.

W drugiej połowie przeważali czuwajowcy, chociaż miejscowi kilka razy wyrównywali (m.in. 23:23, 24:24), lecz w 49. min. po trafieniu Tomasza Kulki było już 31:26 dla nich. Kilkubramkowy dystans utrzymali oni do końcowego gwizdka. Dobre zawody w Czuwaju rozegrał kołowy Maciej Kubisztal, który bezbłędnie wykorzystywał nagrania kolegów. Mecz w Zawierciu był kolejnym, już czwartym, wyjazdowym spotkaniem przemyskiej drużyny. W następny weekend czeka ją piąty, tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zmierzy się z miejscowym KSZO Odlewnikiem.

- Czeka nas trudny pojedynek, bo rywal walczy o wydostanie się z dolnej strefy tabeli. Ale chcemy i stamtąd przywieźć trzy punkty - zapowiadają przemyślanie.

Viret CMC Zawiercie - Czuwaj Przemyśl 33:37 (17:17)

Viret: Buchcic, Koła – Zagala 2, Szymański 16 (7 karnych), Kurełek 5, Kurzawa 1, Makaruk 4, Najuch 5, Wójcik, Jagielak, Pietruszka, Domagała, Pawlik, Pleban, Mroczkowski, Szeląg. Trener Krzysztof Adamuszek.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec – Król 1, Puszkarski 2, Biernat 8, Stołowski 2, Nowak 4, Bajwoluk 4, M. Kroczek 2, Obydź 2, Kulka 1, Kubisztal 11 (3 k.), Lew, Kubik. Trener Piotr Kroczek.

Kary: 14 min – 10 min. Widzów 200.

POZOSTAŁE WYNIKI: MTS Chrzanów – Anilana Łódź 32:24 (16:12); SPR Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 35:34 (18:23); ŚKPR Świdnica – KSSPR Końskie 32:28 (15:14).Mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Olimpia Piekary Śląskie zakończył się po zamknięciu tej strony. Pauzował MKS Wieluń. Spotkania ASPR Zawadzkie – Miedź Legnica oraz Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Uniwersytet Radom zostały przełożone.