sportowy
  NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  1 liga piłki ręcznej kobiet po pierwszej rundzie. SPR JKS...

  1 liga piłki ręcznej kobiet po pierwszej rundzie. SPR JKS Jarosław blisko Superligi, lepsza gra Sanu niż zdobycz punktowa

  kostek

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tak cieszyły się piłkarki JKS-u po derbowym zwycięstwie nad Sanem

  Tak cieszyły się piłkarki JKS-u po derbowym zwycięstwie nad Sanem ©Grzegorz Kostka

  Tak silnej drużyny piłki ręcznej w Jarosławiu nie było od lat, nic dziwnego, że kibice w nadsańskim mieście nie wyobrażają sobie, by po długiej nieobecności „czarno-niebieskie” w tym sezonie nie wróciły do ekstraklasy.
  Tak cieszyły się piłkarki JKS-u po derbowym zwycięstwie nad Sanem

  Tak cieszyły się piłkarki JKS-u po derbowym zwycięstwie nad Sanem ©Grzegorz Kostka

  Za nami pierwsza runda rozgrywek w 1 lidze piłki ręcznej kobiet. Obecny sezon jest historyczny, bo nasze województwo reprezentowane jest przez dwie jarosławskie drużyny. W listopadzie doszło do pierwszych w historii derbów Jarosławia. Nadkomplet publiczności oglądał ciekawe spotkanie, zakończone zwycięstwem JKS-u.

  W Jarosławiu kobiecy handball przebija popularnością inne dyscypliny. Piłkarki JKS-u przez wiele sezonów rywalizowały w najwyższej lidze, zdobywając między innymi brązowy medal Mistrzostw Polski. Po raz ostatni zespół w ekstraklasie występował w 2000 roku, teraz jest szansa na to, by wrócić do elity.

  Na czele ligowej tabeli usadowił się SPR JKS Jarosław, który na 11 meczy wygrały aż 10 i to w imponującym stylu, w wielu spotkaniach gromiąc zdecydowanie swoje rywalki. Piłkarki JKS-u miażdżyły swoje przeciwniczki, kilka razy przekraczając barierę 40 goli. Jarosławianki zdobyły w sumie aż 371 bramek, najwięcej w lidze. Super snajperką zespołu i ligi jest aktualna reprezentantka Ukrainy Alona Shupik, która bramkarki przeciwniczek pokonała 99 razy.

  Działacze SPR JKS-u podchodzą do wszystkiego bardzo spokojnie, cieszą się z wyników, ale tonują emocje. – Mamy dobry zespół, krok po kroku od kilku lat realizujemy swoje cele. Przed nami druga runda i jeszcze wiele ciekawych spotkań – mówi Tomasz Strzębała, wiceprezes SPR JKS.

  Podobnie wypowiada się też trener Vit Teleky – Pierwsza część rozgrywek była dla nas bardzo udana. Robimy swoje, ale „nie dzielmy skóry na niedźwiedziu” – podkreśla słowacki szkoleniowiec SPR JKS.

  Po świątecznej przerwie JKS wznowi zajęcia już 2 stycznia. Kilka dni później w ramach przygotowań zmierzy się na turnieju na Słowacji między innymi z mistrzem tego kraju i mistrzem Ukrainy. Druga runda rozpocznie się 12 stycznia. „Czarno-niebieskie” zagrają dwa mecze u siebie pod rząd. Najpierw z Otmętem Krapkowice, a tydzień później z SPR-em Olkusz.

  Na drugim biegunie tabeli znajduje się San. Podopieczne Mariusza Kubisztala, debiutujące w rozgrywkach 1 ligi, wygrały tylko dwa mecze z MTS Żory i Otmętem Krapkowice. Wynik powinien być lepszy o kilka punktów, bo ich gra wcale taka słaba nie była. Przynajmniej w trzech innych meczach zdobycz punktowa była na wyciągnięcie ręki, niestety niewytłumaczalne kilku minutowe przestoje przesądzały o końcowym sukcesie rywalek.

  – Nauka kosztuje, drużynie opartej na dziewczynach z Podkarpacia, brakuje doświadczenia, gdybyśmy mieli więcej ogrania nasz dorobek punktowy byłby większy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będziemy toczyć ciężkie boje o utrzymanie. Najważniejsze dla nas jest aby dziewczyny zrobiły kolejny krok w przód, w tej lidze poza 2-3 drużynami z pozostałymi możemy nawiązać równorzędną walkę. Tym bardziej szkoda tych kilku meczów gdzie mogliśmy się pokusić o korzystny wynik - podsumował rundę trener Michał Kubisztal.

  Patrząc na grę Sanu w 1 rundzie, zawodniczki z Jarosławia jak tylko opanują nerwy w decydujących chwilach spotkań, nie powinny mieć problemów z utrzymaniem się w 1 lidze.  ZOBACZ TAKŻE – Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa, o sporcie i inwestycjach w stolicy Podkarpacia [STADION]

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!