1 liga piłki ręcznej. Udana sobota jarosławskich drużyn [ZDJĘCIA]

JKS nie miał żadnych problemów żeby pokonać akademiczki z Warszawy wykonując kolejny krok w kierunku Superligi. San wygrał w Żorach mecz za „sześć punktów”.

SPR JKS Jarosław - AZS AWF Warszawa 38:30 (21:13)

JKS: Backiel, Kulpa, Musakova 1 – Wojtaszek 1, Bieńkowska 1, Kozdrowicz, Amanda Szymborska 11, Luberecka, Aleksandra Szymborska 7, Rygiel 2, Wicińska 2, Strózik 1, Moszkowicz, Strzębała 1, Shupik 3, Turkalo 8. Trener Vit Teleky.

Kary: 4 i 2 min. Widzów 500.

Kolejne zwycięstwo jarosławskich szczypiornistek nie było zagrożone ani przez chwilę. Drobne problemy lider rozgrywek miał tylko w pierwszych pięciu minutach, kiedy to rywalki zaskoczyły JKS indywidualnym kryciem Alony Shupik i Natalii Turkalo. Gospodynie szybko jednak opanowały sytuacje i w 9 minucie prowadziły już 6:2. Skoro indywidualnie kryte były dwie gwiazdy JKS-u, ciężar gry na siebie wzięły siostry Szymborskie i z zadania wywiązały się znakomicie. Aleksandra i Amanda w sumie zdobyły 18 bramek walnie przyczyniając się do końcowego triumfu. Wynik do przerwy powinien być wyższy, jednak jarosławianki kilka razy zmarnowały szybkie ataki.

Trochę nerwów trener miejscowych przeżył na początku drugiej odsłony, gdy rywalki z Warszawy zmniejszyły dystans do sześciu trafień, a zawodniczki JKS-u chyba trochę za bardzo się rozluźniły co przełożyło się na kilka nie celnych rzutów i słabszą grę w obronie. Jednak od stanu 28:22 w 42 minucie, JKS wrócił do swojej normalnej gry i szybko powiększył przewagę pieczętując kolejne zwycięstwo.

MTS Żory - San Jarosław 29:30 (15:16)

San: Kubisztal, I. Ochońska, Dziura – Brzozowska 8, Borowska, Bartuzel 2, Szymańska-Galas, A. Zięba 4, Płocica 1, Hołowaty 3, Gałat 1, Kostuch 7, Rychlicka, Majerczyk-Paśnik 4. Trener Łukasz Rybak.

Kary: 0 i 0 min. Widzów 120

Od początku spotkanie toczyło się na styku. Żadnej ze stron nie udało się odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Losy meczu rozstrzygnęły się w dramatycznej końcówce. W 57 minucie po trafieniu Natalii Majerczyk-Paśnik, San prowadził 29:27, jednak następne dwie bramki zdobyły gospodynie doprowadzając do wyrównania. Na szczęście w ostatniej minucie, stalowymi nerwami popisała się Izabela Brzozowska pewnie wykorzystując rzut karny, dzięki czemu komplet punktów pojechał do Jarosławia.