1 liga piłki ręcznej. Wysoka porażka JKS San Jarosław w Warszawie z AZS AWF

kostek
Amanda Szymborska (z piłką) znów była najskuteczniejsza w drużynie z Jarosławia. Grzegorz Kostka
Wice lider nie miał litości dla nadsańskiej drużyny. Wygrał pewnie i zasłużenie.

Już pierwsza połowa pokazała, kto może ten mecz wygrać. Warszawianki grały szybko i kombinacyjnie w ataku z czym nie radziła sobie defensywa JKS-u. W ataku skuteczność jarosławianek za wysoka nie była, co przełożyło się na tylko dziewięć rzuconych bramek.

Dzisięciobramkowa przewaga gospodyń po pierwszej połowie, pozwoliła im na spokojne granie w drugiej odsłonie, a że skuteczność utrzymały na poziomie z przed przerwy, dołożyły kolejne bramki do swojej przewagi. Nasz zespół trochę poprawił skuteczność, ale to tylko pozwoliło mu na przekroczenie granicy tylko dwudziestu bramek. Jak zawsze najskuteczniejsza była Amanda Szymborska.

AZS AWF Warszawa - SPR JKS San Jarosław 39:23 (19:9)

JKS San: Kulpa, Mitura – Borowska 4, Bartoszek, Zięba 2, Piorun, Rychlicka 2, Pazdro 3, Motowidło 4, Wojtaszek, Szymborska 7, Dębowska, Dębiak 1. Michał Kubisztal

Kary: 8 i 12 min.

POZOSTAŁE WYNIKI: Radom – UMCS 27:32 (10:14); SMS III – Karczew 20:32 (8:15); Varsovia – Korona 33:35 (16:21);
Wesoła - Uniwersytet 38:28 (23:15).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani