1 liga. Porażka koszykarzy Miasta Szkła Krosno z Żakiem Koszalin 90:97 [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Kibice w Krośnie przyzwyczaili się do zaciętych, emocjonujących końcówek, w których rozstrzygają się losy spotkania. Tym razem miała miejsce kolejna, lecz niestety, nie kończąca się dla miejscowych happy-endem.

Decydowała o tym ostatnia odsłona, podczas której inicjatywę wydawali się łapać gospodarze. Na ponad 6. minut przed zakończeniem boju prowadzili bowiem 79:77, co w pewnym stopniu przywracało inicjatywę z pierwszej połowy pojedynku. Maciej Marcinkowski jednak szybko wyrównał, a Jakub Dłoniak celną trójką wyprowadził swój zespół na trzypunktową przewagę. Stanisław Heliński zmniejszył dystans do rywali, a Konrad Dawdo wykorzystując jeden celny osobisty doprowadził do wyrównania 84:84 na 3. minuty przed zakończeniem. Następnie do głosu doszedł Wojciech Pisarczyk, którego trójka przyczyniła się do ważnego przełomu w meczu.

W ważnej końcówce nie trafił Klavs Dubults dla Miasta Szkła, a z naprzeciwka skutecznością popisał się Mateusz Itrich celnie rzucając na 91:88 dla Koszalina. Później przechwytując piłkę zagrał do Mateusza Kaszowskiego, podwyższającego rezultat na 94:88 na 44. sekundy przed końcową syreną. W zasadzie zapewniającego wówczas wygraną przyjezdnym.

Miasto Szkła Krosno - MKKS Żak Koszalin 90:97 (27:24, 23:17, 21:27, 19:29)

Miasto Szkła: Heliński 18, Jankowski 20 (2x3), Dubults 16, Zagórski 0, Łałak 5 (1x3) oraz Śpica 3 (1x3), Traczyk 2, Oczkowicz 0, Dawdo 20 (2x3), Harris 6. Trener Roman Prawica.

Żak: Łabinowicz 14 (2x3), Sanders 8 (2x3), W. Pisarczyk 8 (1x3), Itrich 26, M. Kaszowski 14 (2x3) oraz Karpik 5, Szewczyk 2, Marcinkowski 2, Dłoniak 18 (3x3). Trener Rafał Knap.