1 liga. Porażki Handballu Rzeszów i JKS San Jarosław z warszawiankami

Grzegorz Kostka
Handball Rzeszów niemiał wiele do powiedzenia w pojedynku w Warszawie.
Handball Rzeszów niemiał wiele do powiedzenia w pojedynku w Warszawie. Grzegorz Kostka
Obie nasze drużyny wysoko przegrały z warszawiankami. JKS San fatalnie zaczął mecz i nie był wstanie dogonić rywalek.

Varsovia - Handball Rzeszów 40:25 (21:13)

Handball: Stapińska, Margiel - Ginalska, Tereszak 2, Płocica, Tomaszewska, Warias, Szczęsna 6, Matraszek 1, Puchalska 2, Lasek 6, Pełzak, Harpula 3, Jamrozik 2, Ziajka 3. Trener: Jakub Bober.

Kary 12 i 4 min. Widzów 100.

Handball dzielnie się trzymał do 20 minuty, kiedy to przegrywał tylko dwoma bramkami. Niestety ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy okazały się chyba decydujące o losach meczu. Gospodynie rzuciły dziewięć bramek, a przyjezdne tylko trzy. Druga połowa bez historii, liderki kontrolowały przebieg meczu i powiększały przewagę.

JKS San Jarosław - AZS AWF Warszawa 20:30 (6:17)

JKS San: Kulpa, Musakova – Szczotka, Dębiak 3, Bartoszek 2, Pazdro 3, Stachowicz, Długosz, Świerk 1, Wicińska 2, Zięba, Luberecka 1, Aleksandra Szymborska 2, Amanda Szymborska 5, Baran 1. Trener Michał Kubisztal

Kary: 6 i 6 min. Widzów: 100

Mecz fatalnie zaczął się dla gospodyń. Pierwszą bramkę jarosławianki rzuciły dopiero w dziewiątej minucie przy stanie 0:5. W ogóle w pierwszej połowie gospodynie miały olbrzymie problemy ze zdobywaniem bramek, rzuciły tylko sześć. Po przerwie było lepiej ze skutecznością, ale było to za mało, aby odwrócić losy meczu.