1 liga. Porażki San-Pajdy i Karpat na koniec rundy. Wszystkie nasze ekipy z awansem do play-off

kara
123RF
Karpaty Krosno i San-Pajda Jarosław przegrały swoje spotkania w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Można jednak mówić o happy endzie, ponieważ wszystkie nasze drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do play-offów. Krośnianki w 1. rundzie zagrają z liderem Roleski PWSZ Tarnów, natomiast Jarosławianki podejmą Stal Mielec, która na koniec fazy zasadniczej wywalczyła drugie miejsce w tabeli.

San-Pajda Jarosław - Libero Aleksandrów Łódzki 2:3 (25:20, 17:25, 19:25, 25:11, 10:15)

San-Pajda Jarosław przegrał niespodziewanie z ostatnią ekipą I Ligi Kobiet po zaciętym spotkaniu. Trzeba jednak podkreślić, że forma zespołów wyraźnie falowała, co widać po wynikach poszczególnych partii. Od wygranego seta pojedynek rozpoczęły jarosławianki, lecz kolejne dwa padły łupem przyjezdnych. W czwartej odsłonie siatkarki Piotra Pajdy pokazały, na co je stać, wygrywając do 11. Niestety w tie-breaku od siatkarek z Podkarpacia szczęście znów się odwróciło. Outsider wygrał piątego seta do 10. Mecz nie miał już jednak żadnego znaczenia dla układu tabeli. Teraz przed jarosławiankami czas intensywnych przygotowań do walki w pierwszej rundzie play-off z drużyną Stali Mielec.

San-Pajda: Marcyniuk, Krysztofiak, Saj, Gierszewska, Papszun, Szmajduch, Bartyzel (l) oraz Zięba, Kawa, Poreda, Magierowska, Andrzejewska, Murdza (l). Trener Piotr Pajda.

AWF Warszawa - Karpaty Krosno 3:1 (20:25, 25:23, 27:25, 25:16)

Krośnianki uległy na wyjeździe niżej notowanym zawodniczkom z Warszawy. Nasze siatkarki wygrały premierowego seta, jednak w kolejnych to miejscowe utrzymały wyższą skuteczność. Najbardziej zacięta była trzecia partia, w której doszło do gry na przewagi. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały siatkarki ze stolicy, które zakończyły sezon na 12. miejscu. Krośnianki uplasowały się natomiast na 8., a więc ostatnim miejscu premiowanym awansem.

Karpaty: Bogdanowicz, Wisz, Sławińska, Jakubowska, Grodzka, Gliniecka, Borek (l) oraz Makarewicz. Trener Dominik Stanisławczyk.

POZOSTAŁE WYNIKI: Stal Mielec - Białystok 3:0 (25:21, 25:19, 25:22), rozegrano awansem 6 marca. Wieliczka - Stężyca 3:0 (25:23, 25:21, 25:21); Sosnowiec - Poznań 3:1 (25:23, 25:12, 22:25, 25:18); Tarnów - Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (25:21, 19:25, 24:26, 25:20, 16:14); Szczyrk - Częstochowa 0:3 (15:25, 12:25, 16:25).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani