1 liga siatkarek. Akademiczki z Gliwic mocniejsze. „Ósemka” bez „Karpatek”

Sebastian Czech
Tomasz Jefimow
Krośnianki praktycznie w każdym secie prowadziły, ale jedynie w drugim dotrwały z przewagą do końca partii. W trzech pozostałych gliwiczanki odrabiały straty i przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przyjezdne zaimponowały już na początku spotkania, szybko przejmując inicjatywę na parkiecie. Efektem dominacji była kilkupunktowa przewaga do połowy seta (4:0, 16:11 dla Karpat). Wtedy zareagowały miejscowe, szybko odrabiając straty, głównie za sprawą znakomitych zagrywek Szczygieł oraz błędów w ataku krośnianek. Fragment słabszej gry sporo kosztował podopieczne Tomasza Płaskiego, wszak gliwiczanki wyrównały przy stanie 18:18, złapały wiatr w żagle i za chwilę prowadziły 21:18 i było po wszystkim.

Karpatki odzyskały wigor z początku meczu. Wygrywały 13:9, 16:12, ale tym razem nie pozwoliły rywalkom zmniejszać dystansu. Poszły za ciosem i momentalnie w trzeciej części odskoczyły gospodyniom na 5 punktów (9:4 dla Karpat). Krośnianki utrzymywały jeszcze przewagę, prowadząc 13:10, lecz szybko ją roztrwoniły i miejscowe doprowadziły do remisu po 13. Odtąd trwała zacięta walka z długimi, widowiskowymi wymianami. W samej końcówce więcej szczęścia i nerwowej odporności posiadały akademiczki, które rozstrzygnęły tę partię na swoją stronę.

Karpaty nie odpuszczały, ambitnie walczyły również w trzecim secie, prowadząc nawet 13:12. Przy stanie 20:18 dla AZS-u gliwiczanki przystąpiły do decydującego szturmu, przynoszącego im komplet punktów i zapewniającego miejsce w ósemce i rozgrywkach play-off.

AZS Politechnika Gliwice - Krosno Glass PWSZ Karpaty 3:1 (25:19, 18:25, 25:22, 25:18)

AZS Gliwice: Szczygieł, Kukulska, Tracz, Brzoska, Sokolińska, Szapowal oraz Piątek (libero), Kęsik, Tomczyk. Trener Wojciech Czapla.

Karpaty: Mikołajewska, Szczyrba, Stronias, Pietrzkiewicz, Muszyńska, Brzezińska oraz Bodasińska (libero). Trener Tomasz Płaski.

POZOSTAŁE WYNIKI: MKS Kalisz - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (26:24, 25:13, 29:31, 25:14); Wisła Warszawa - AZS AWF Warszawa 3:1 (25:19, 21:25, 25:15, 25:15); Radomka Radom - Energetyk Poznań 3:1 (25:16, 21:25, 26:24, 25:23); Joker Świecie - PWSZ Tarnów 2:3 (25:18, 22:25, 21:25, 25:22, 13:15); Solna Wieliczka - Uni Opole 3:1 (25:20, 22:25, 25:18, 25:19).