1 liga siatkarek. Dramat Szóstki Mielec w drugim secie. Mielczanki prowadziły już 21:12, ale i tak przegrały

Kuba Zegarliński
Siatkarki UKS SMS Szóstki Mielec wejdą w nowy rok na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli Kuba Zegarliński
Siatkarki UKS Szóstki Mielec przegrały w sobotę ligowe spotkanie z liderkami tabeli, 7R Solna Wieliczka. Szczególną dramaturgię miał drugi set, w którym mielczanki prowadziły już 21:12, ale i tak przegrały do 23.

Najtrudniej wytłumaczyć to, co wydarzyło się w drugim secie. Mieleckie siatkarki prowadziły już 21:12, by ostatecznie przegrać 23:25. – Nie wiem co mam powiedzieć – powiedział przed telewizyjną kamerą trener UKS SMS Szóstki Mielec, Roman Murdza.

Trudno mu się zresztą dziwić. Wydawało się, że jego podopieczne, zwycięstwo w tym secie mają już, jak w banku. Prowadzenie dziewięcioma punktami, gdy do wygranej brakuje już tylko czterech „oczek” to istna autostrada do końcowej radości. Niestety dla mielczanek, w tym przypadku było zupełnie inaczej.

Pierwszy i trzeci set obyły się bez większej historii, choć w premierowej partii, mielczanki naprawdę mocno postawiły się liderkom tabeli. Trzeci set to już totalna dominacja drużyny z Wieliczki i pewna wygrana do 15.

UKS Szóstka Mielec - 7R Solna Wieliczka 0:3

Sety: 22:25, 23:25, 15:25