1 liga siatkarek. ITA TOOLS Stal Mielec pokonała na wyjeździe Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Stan rywalizacji wyrównany

Stal Mielec wygrała w Tarnowie i wyrównała stan rywalizacji w play-off
Stal Mielec wygrała w Tarnowie i wyrównała stan rywalizacji w play-off Anna Jajkiewicz
1:1 wynosi stan rywalizacji w finale play-off 1 ligi siatkarek. W niedzielę ITA Tools Stal Mielec pokonał w Tarnowie tamtejszego Roleski Grupa Azoty PWSZ 3:0. Dzień wcześniej górą była ekipa gospodyń.

Mielczanki wyciągnęły wnioski z pierwszego potkania i podjęły odpowiednie kroki, by zwiększyć swoje szanse na wygraną w tej rywalizacji. Serią zagrywek rozpoczęła to spotkanie Katarzyna Bryda, po której Stal prowadziła 6:0. Serwis był mocną stroną Stali w tym okresie, bo asach Judyty Gawlak i Julity Molendy przewaga rosła (8:1, 12:3, 20:7). Pierwszy set zakończył się nokautem, po którym gospodyni nie mogły się podnieść.

W drugim secie lepiej zaczęły tarnowianki, ale w jego połowie, górę znów wzięła Stal. W kluczowych momentach mielczanki zagrały bardzo dobrze blokiem.

Trzeci set znów bardzo dobrze zaczął się dla drużyny miejscowych, ale z czasem stan się wyrównał. Zdenerwowane tarnowianki, popełniały zbyt dużo błędów. To kosztowało je utratę przewagi, a w dalszej części, prowadzenia. Mielczanki po raz kolejny lepiej rozegrały samą końcówkę i zasłużenie wygrał finałowy mecz nr 2.

MVP meczu wybrano Julitę Molendę.

Kolejne dwa mecze odbędą się w najbliższy weekend w Mielcu. Rywalizacja toczyć się będzie do 3 wygranych.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3

Sety: 9:25, 23:25, 23:25
Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1-1

Tarnów: Wawrzyniak, Szabo, Gancarz, Ponikowska, Kowalska, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Kukulska, Curs-Słomka, Szczygieł-Głód, Ociepa. Trener Marcin Wojtowicz.

Stal: Gawlak, Stroiwąs, Molenda, Mras, Bryda, Szczygioł, Samul (libero) oraz Hnatyszyn. Trener Mirosław Zawieracz.

Sędziowali: Wojciech Maroszek, Marek Lagierski.