1 liga siatkarek: Karpaty Krosno i Szóstka Mielec tym razem bez punktów

sec, kz
Uni Opole nie dało szans Karpatom Krosno
Uni Opole nie dało szans Karpatom Krosno Oliwer Kubus
To nie był udany weekend dla pierwszoligowych siatkarek z Podkarpacia. Karpaty Krosno przegrały na wyjeździe z Uni Opole 1:3 i są coraz dalej od play-off. Z przedostatniego miejsca w tabeli nie wygrzebie się też Szóstka Mielec.

Uni Opole - Krosno Glass Karpaty PWSZ 3:1

Sety: 25:22, 31:33, 25:14, 25:19.

Karpaty: Bimkiewicz, A. Muszyńska, Stronias, Filipek, Klekot, Orzyłowska oraz Filipowicz (libero), Niedźwiecka. Trener Dominik Stanisławczyk.

Widzów 400.

Gdyby krośnianki we wszystkich partiach zagrały tak, jak w drugiej, to pewnie by wygrały. Wówczas cały czas prowadziły, a nawet w sytuacji kryzysowej pokazały klasę. A stało się to przy wyniku 23:19 dla przyjezdnych i roztrwonieniu tej przewagi. Ale w grze na przewagi Karpatki nie wymiękały nawet przy setbolach rywalek. 33 punkty w tej partii nie tylko pozwoliły wygrać seta, lecz tchnąć nadzieję na sukces końcowy. Bo podnieść się w sytuacjach kryzysowych, to wiatr w żagle na następne sety. Niestety nie znalazło to odzwierciedlania w tym meczu.

UKS SMS Szóstka Mielec - Mazovia Warszawa 0:3

Sety: 21:25, 32:34, 19:25.

Szóstka: Gorzkiewicz, D. Mikołajewska, Cur, Wołoszyn, N. Murdza, Rzenno oraz W. Murdza (libero), Pfeifer-Jucha. Trener Roman Murdza.

Mielczanki popełniły za dużo błędów, by myśleć o wygranej.Bliskie wygranej były jedynie w drugim secie.

POZOSTAŁE WYNIKI: 7R Solna Wieliczka - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 25:19, 25:16); Wisła Warszawa - Enea Energetyk Poznań 3:2 (19:25, 16:25, 27:25, 25:22, 15:9); WTS Włocławek - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (15:25, 19:25, 23:25); MKS Dąbrowa Górnicza - Joker Świecie 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 30:28); Budowlani Toruń - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (25:16, 25:15, 24:26, 23:25, 15:13).

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Janczyk i cała reszta. Niespełnione talenty polskiej piłki

TOP 5 transferów bezgotówkowych tej zimy w Ekstraklasie

Piękne kobiety rozebrały się... charytatywnie

takie przypomnienie, że możemy wspólnie troszkę wypromować nasze strony na Facebooku, wystarczy w tekstach (wszystkich oprócz piłki) podrzucać ten kod:

Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów po przegranym meczu z Budowlanymi Łódź