Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Krośnieńskie siatkarki wystawiły swoich kibiców na ciężką...

1 liga siatkarek. Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice [ZDJĘCIA]

Krośnieńskie siatkarki wystawiły swoich kibiców na ciężką próbę nerwów. Gładko przegrały bowiem dwa pierwsze sety, minimalizując w ten sposób szanse na zwycięstwo w meczu z sąsiadem w tabeli.

Decydujący o losach spotkania okazał się set trzeci. Miejscowe po dwóch gładko przegranych partiach znalazły się w sytuacji „być albo nie być” nie tylko w tym meczu, ale również w stawce drużyn walczących o ósemkę. Porażka bowiem zwiększyłaby punktowy dystans krośnianek do ósmej lokaty gwarantującej play-off i zakotwiczyłaby „karpatki” w strefie rywalizującej o utrzymanie.

Świadomość powyższa być może pomogła miejscowym w przełamaniu. Gospodynie wszak zaczęły sobie poczynać coraz lepiej i skuteczniej. W ataku dominowały Iwona Krochmal i Kinga Stronias, zaś na siatce akcje rywalek powstrzymywały: Krochmal, Marta Szcześnik i Katarzyna Urbanowicz. Dobra postawa przełożyła się na wynik. Karpaty prowadziły 14:6 i 17:10, jednak przewagi tej nie potrafiły utrzymać. Akademiczki wyrównały na 19:19, lecz w nerwowej końcówce większą odpornością psychiczną wykazały się miejscowe.

Podobny scenariusz miał przebieg czwartego seta. Karpaty wysoko wygrywały (7:2, 18:13), ale znowu doprowadziły do niepewnego finiszu (18:16, 20:17). Na szczęście nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa. W tie-breaku od początku ton wydarzeniom na parkiecie nadawały krośnianki, prowadząc 5:1, 9:3, 13:8. – Wróciliśmy do gry, odrobiliśmy dwusetową stratę i bałem się, żebyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili w tie-breaku. Szkoda byłoby zniweczyć całą pracę w trzecim i czwartym secie. Na szczęście decydującą partię zagraliśmy znakomicie, nie pozostawiając złudzeń, że zasłużyliśmy na wygraną. Pokazaliśmy charakter i jestem pewien, że w następnych meczach będzie jeszcze lepiej – powiedział Tomasz Płaski, trener Karpat.

Krosno Glass AZS PWSZ Karpaty - AZS Politechnika Gliwice 3:2 (12:25, 21:25, 25:23, 25:20, 15:10)

Karpaty: Pietrzkiewicz, Urbanowicz, Brzezińska, Krochmal, Mikołajewska, Stronias oraz Bodasińska (libero), Szczyrba, Gajer, Szcześnik. Trener Tomasz Płaski.

AZS: Trach, Szczygieł, Kukulska, Grzechnik, Szapałowa, Brzoska oraz Jagodzińska (libero), Kęsik, Myjak, Brodzińska. Trener Wojciech Czapla.

Widzów 400.

Rocznik maturzystów 2024 już zapisał się w historii malborskiej "Sienkiewiczówki"

Górnik - ŁKS LIVE! W Zabrzu walczą o puchary. Nie ma nadziei dla beniaminka

Polecamy

Brązowy medal Projektu Warszawa w Ekstraklasie siatkarzy

Polski klub przeszedł do historii! Po raz trzeci z rzędu wygrał Ligę Mistrzyń!

Isaac Del Toro wygrał pierwszy etap wyścigu Vuelta Asturias! Rafał Majka na podium!