1 liga siatkarek. Stal Mielec o krok od finału. Nasz zespół pokonał LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1

kara
Anna Jajkiewicz
Po niemrawym początku Stal Mielec pokazała szeroki wachlarz swoich możliwości i w pierwszym półfinałowym meczu 1 ligi pokonała na wyjeździe LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:1.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta, bowiem po rundzie zasadniczej nowodworzanki uplasowały się na pozycji zaraz za mielczankami. Pierwszy set nie rozwiał wątpliwości. Gra falowała, a ekipy zachowywały się tak, jakby chciały wyczuć, czego mogą spodziewać się ze strony rywala. Do połowy partii toczyła się obfita w pomyłki gra, lecz od stanu 19:19 siatkarki z Mielca całkowicie straciły rezon i przegrały 22:25.

Od niewymyślnej rywalizacji rozpoczął się i drugi set. Gra początkowo toczyła się ze wskazaniem na gospodynie, jednak tym razem to one opadły w końcówce z sił – przegrywająca 13:17 Stal wyszła na prowadzenie 20:17, a następnie doprowadziła do remisu w całym meczu.

Siatkarki z Mielca dobrze rozegrały trzecią odsłonę spotkania i wygrały pewnie do 15. Na brak emocji nie można było narzekać natomiast w czwartej partii, kiedy to niewiele brakowało, by z trudem zbudowana przewaga została roztrwoniona. Mielczanki prowadziły bowiem już 11 punktami, by w końcówce przeważać jedynie 21:19. Na szczęście podopieczne trenera Zawieracza potrafiły zewrzeć szyki i postawić kropkę nad „i”, dzięki czemu od finału dzieli je jedna wygrana.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Stali (do dwóch wygranych). Drugie spotkanie 30 kwietnia

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Mielec 1:3 (25:22, 23:25, 15:25, 21:25)

Stal: Gawlak, Molenda, Mras, Bryda, Stroiwąs, Szczygioł, Samul (l) oraz Czerwińska, Muszyńska, Hnatyszyn, Lach. Trener Mirosław Zawieracz.