1 liga siatkarek. Szpital w Karpatach. Osłabione krośnianki przegrały z wiceliderem tabeli, MKS-em Kalisz 1:3 [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Dużym sukcesem było wygranie przez miejscowe pierwszej odsłony.
Dużym sukcesem było wygranie przez miejscowe pierwszej odsłony. Marek Marczak
Wicelider MKS Kalisz zbyt mocny dla Karpat Krosno w 21. kolejce rozgrywek 1 ligi kobiet. Nasz zespół był mocno osłabiony!

- Modliłem się, żeby nie było kolejnych kontuzji, bo przy tak wąskiej kadrze zawodniczki są dodatkowo obciążone, a to sprzyja urazom. Udało się i to jest nasz największy sukces w tym meczu - mówił Tomasz Płaski, trener Karpat.

Katarzyna Urbanowicz i Iwona Krochmal nie zagrają do końca sezonu, Kinga Stronias leczy skręcenie nadgarstka, zaś nowo pozyskana z Budowlanych Toruń Ewa Bimkiewicz boryka się z kontuzją kolana.

Dolegliwość Bimkiewicz ewidentnie przeszkadzała jej w poczynaniach na parkiecie. Nie kończyła skutecznie ataków, zatem nie mogła wypełnić luki po Iwonie Krochmal, nie była w stanie wzmocnić drużyny pod nieobecność najlepszej w tym sezonie atakującej Karpat. Kolano przez trzy sety było w meczowych przerwach zamrażane, ale na ostatnią odsłonę Bimkiewicz już nie wyszła.

Ponadto nominalna libero, Anna Bartyzel z konieczności zagrała na przyjęciu, na zmiany wchodziła jeszcze tylko Aleksandra Mikołajewska i liczba zawodniczek najlepiej odzwierciedla sytuację kadrową Karpat.

Tym większym sukcesem było wygranie przez miejscowe pierwszej odsłony. Krośnianki szybko odskoczyły na 6:1, na co natychmiast zareagował trener kaliszanek, biorąc czas i wprowadzając zmiany. Szkoleniowiec przyjezdnych dysponował 14-osobowym zespołem, wykorzystując w tym meczu umiejętności 13 zawodniczek. Liczby te najlepiej obrazują możliwości obydwu ekip.

Potencjał kadrowy przegrał jednak w partii otwarcia z ambicją i determinacją. Gospodynie cały czas prowadziły różnicą kilku punktów (12:7, 18:13, 24:21) i niespodziewanie zwyciężyły. W kolejnych partiach zabrakło siły w starciu z o połowę liczniejszym przeciwnikiem.

Statystyki w siatkówce nie kłamią. Kolejne sety pokazały, że nie da się wygrać w 7-osobowym składzie z tak mocną drużyną. Zresztą trudno grać z kimkolwiek w 1 lidze w takiej sytuacji kadrowej. Ręce opadają po prostu

– dodał trener Płaski.

Krosno Glass AZS PWSZ Karpaty - MKS Kalisz 1:3
Sety
: 25:23, 12:25, 14:25, 17:25

Karpaty: Bimkiewicz, Szczyrba, Szcześnik, Pietrzkiewicz, Muszyńska, Gajer oraz Bodasińska (libero), Mikołajewska, Bartyzel. Trener Tomasz Płaski.

MKS: Nazarenko, Dybek, Łukasiewcz, Sroka, Isailović, Cabajewska oraz Bulbak (libero I), Głowiak (libero II), Kucharska, Andrzejczak, Janicka, Widera, Raczyńska. Trener Mariusz Wiktorowicz.

Widzów 400.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Radomka Radom – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:23, 25:23, 25:23),
Energetyk Poznań – Wisła Warszawa 2:3 (20:25, 25:20, 23:25, 25:13, 16:18),
AZS AWF Warszawa – Joker Świecie 0:3 (13:25, 16:25, 16:25),
PWSZ Tarnów – Solna Wieliczka 0:3 (25:27, 20:25, 15:25),
Unia Opole – AZS Politechnika Gliwice 1:3 (25:22, 13:25, 19:25, 17:25).

W tabeli prowadzi Wisła Warszawa (56 pkt) przed kaliszankami (54). Krośnianki z dorobkiem 19 „oczek” zajmują 10. pozycję i mają 5 punktów przewagi nad strefą zagrożoną spadkiem z 1 ligi.

W następnej kolejce, już 28 lutego, Krosno Glass PWSZ AZS Karpaty zagrają na wyjeździe z SMS PZPS Szczyrk.