1 liga siatkarek. UKS Szóstka Mielec potwierdza dobrą formę. Sprawiła dużo kłopotów AZS-owi Gliwice [ZDJĘCIA]

Kuba Zegarliński
Mielczanki powoli stają się specjalistkami od horrorów. Kibice ledwo co doszli do siebie, po sobotniej zwycięskiej, pięciosetowej batalii z Jokerem Świecie, a w środę znów przeżywali emocje, które trwały pięć setów. Tym razem jednak nie udało się wygrać.

To było pięć setów walki, na które patrzyło się z dużą przyjemnością. Szczególnie po mielczankach było widać, że ta krótka świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach dobrze im zrobiła.

- Mielec lubi robić niespodzianki, przykładem wygrana że Świeciem. Musimy wyjść skoncentrowane i przygotowane na walkę – mówiła przed meczem Kamila Dyduła, wychowanka mieleckiego zespołu, a obecnie akademiczka z Gliwic.

Jej słowa znalazły odzwierciedlenie na parkiecie. O ile jeszcze pierwszy set padł łupem przyjezdnych, to w dwóch kolejnych były one jedynie tłem dla rozpędzonych Szóstek. W zespole prowadzonym przez Romana Murdzę działało niemal wszystko: od przyjęcia niemal w punkt, poprzez bardzo dobre rozegranie, na ataku kończąc.

Niesamowity był szczególnie trzeci set, wygrany przez nasz zespół do 11. Mielczanki zdobywały w nim seryjnie punkty, przy totalnej bezradności przeciwniczek. Dość powiedzieć, że rozgrywająca Szóstki, Martyna Gorzkiewicz zagrywała serwis dziesięć razy z rzędu!

Gdy wydawało się, że mielczanki wygrają czwartego seta i cały mecz 3:1, w ich maszynie nagle coś się zacięło. Drużyna z Gliwic poradziła sobie z presją, wygrała czwartego seta, a następnie tie-break i dwa punkty pojechały na Śląsk. 1 punkt został przy podopiecznych Romana Murdzy, który po meczu nie był do końca zadowolony.

- W dwóch ostatnich setach zagraliśmy źle. Nie kończyliśmy ataków, mieliśmy bardzo niską skuteczność, co wykorzystały nasze przeciwniczki – podsumował to spotkanie trener UKS Szóstki.

UKS Szóstka Mielec - AZS Politechniki Śl. Gliwice 2:3

Sety: 19:25, 25:20, 25:11, 18:25, 10:15.