1 liga siatkarek: Wyjazdowe porażki Stali Mielec i San-Pajdy Jarosław

Archiwum
Drugiej porażki w tym sezonie doznał zespół ITA Tools Stal Mielec. Siatkarki trenera Michała Betlei ulegli drużynie LOS Nowy Dwór Mazowiecki, który wcześniej ograł lidera z Tarnowa. Wciąż na wyjazdach nie radzą sobie z kolei siatkarki z Jarosławia.

Zawodniczki Stali Mielec przegrały pojedynek z drużyną z Nowego Dworu Mazowieckiego, notując tym samym na swoim koncie drugą porażkę w bieżącym sezonie. Efektem jest utrata pozycji wicelidera.

Mielczanki na wyjazdowe spotkanie wybierały się w roli faworyta, ale wiedziały, że przed nimi niełatwa przeprawa, ponieważ zawodniczki z Nowego Dworu pokonały w meczu rozegranym awansem pokonały lidera z Tarnowa 3:1. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń, choć w drugiej partii to podopieczne Michała Betlei prowadziły 22:20. Zimną krew zachowały jednak miejscowe i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stal nie poddała się, aczkolwiek sił wystarczyło tylko na trzeciego seta. W czwartym nowodworzanki postawiły kropkę nad „i”.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Mielec 3:1 (25:18, 25:22, 27:29, 25:23)

Stal: Bryda, Molenda, Lach, Urbanowicz, Mras, Szczygioł, Pancewicz (l) oraz Samul (l). Trener: Michał Betleja.

San-Pajda Jarosław musiał uznać wyższość Energetyka Poznań, spadając tym samym z szóstej na ósmą pozycję w tabeli. Jest to kolejna wyjazdowa porażka jarosławianek – podopieczne Piotra Pajdy nie wygrały jeszcze w tym sezonie grając na boisku rywala. Nie był to jednak pojedynek jednostronny. Siatkarki z Podkarpacia prezentowały się dobrze, a pierwszego seta rozpoczęły z wysokiego C. W końcówce prowadziły 21:14, a mimo to poddały tę partię. Wygrały za to drugą. Niestety poznanianki dobrze czytały grę San-Pajdy i lepiej radziły sobie w kontrze. W czwartym secie gospodynie narzuciły siatkarkom z Jarosławia swój styl gry i zbudowały przewagę, której naszym zawodniczkom nie udało się odrobić.

Energetyk Poznań - San-Pajda Jarosław 3:1 (26:24, 21:25, 25:21, 25:19)

San-Pajda: Stepko, Marcyniuk, Krysztofiak, Poreda, Gierszewska, Szmajduch, Murdza (l) oraz Papszun, Zięba, Kawa Bartyzel (l). Trener: Piotr Pajda.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Karpaty Krosno Glass KPU - Libero Aleksandrów Łódzki 3:2 (21:25, 25:19, 21:25, 25:17, 15:8.)

• Tarnów - Stężyca 3:0 (25:12, 25:11, 25:9);
  • Sosnowiec - Szczyrk 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 25:9);
  • Warszawa - Wieliczka 1:3 (30:28, 21:25, 25:27, 21:25);
  • Częstochowa - Białystok 3:0 (25:13, 25:21, 25:14).