1 liga siatkarek: Wysokie porażki Szóstki Mielec i Karpat Krosno

KZ, SEC
Siatkarki UKS Szóstki Mielec tylko w jednym secie były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z przeciwniczkami z AZS UNI Opole kuba zegarliński
Karpaty Krosno i Szóstka Mielec nie będą najlepiej wspominać 24. kolejki obecnego sezonu 1 ligi siatkarek. W weekend oba zespoły z Podkarpacia nie ugrały nawet seta. Krośnianki wciąż są zagrożone play-outami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Krosno Glass Karpaty 3:0

Sety: 34:32, 25:20, 25:19.

Karpaty: Bimkiewicz, Orzyłowska, Klekot, Filipek, Stronias, Niedźwiecka oraz Filipowicz (libero), Sidor, Muszyńska. Trener Dominik Stanisławczyk.

Krośnianki w pierwszym secie nie ustępowały liderkom tabeli, tocząc długi i wyrównany bój o zwycięskie otwarcie meczu. Najlepiej prezentowały się od połowy tej części gry, a dokładnie od wyniki 11:17. Mobilizacja sprawiła, że Karpaty zdobyły 7 punktów z rzędu, nie tracąc żadnego i wyszły na prowadzenie 18:17. Przewagę przyjezdne utrzymywały do stanu 22:20, ale doświadczone miejscowe zdołały wyrównać, a następnie w grze na przewagi przechylić szalę na swoją stronę. W kolejnych odsłonach Dąbrowa wykorzystała swoje atuty na zagrywce oraz w bloku i wygrała do zera. (SEC)

AZS UNI Opole - UKS Szóstka Mielec 3:0

Sety: 25:16, 28:26, 25:18.

Szóstka: Szóstka: Gorzkiewicz, Mikołajewska, Cur, Wołoszyn, N. Murdza, Rzenno oraz W. Murdza (libero). Trener Roman Murdza.

Mecz bez większej historii. Szóstka tylko w drugim secie postawiła się gospodyniom.

POZOSTAŁE WYNIKI:
SMS PZPS Szczyrk - Enea Energetyk Poznań 2:3 (25:23, 23:25, 13:25, 33:31, 12:15); 7R Solna Wieliczka - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:16, 25:17, 25:23); Wisła Warszawa - Joker Świecie 1:3 (22:25, 28:26, 23:25, 14:25). Budowlani Toruń - Mazovia Warszawa i WTS Włocławek - AZS Politechniki Śląskiej, oba mecze w niedzielę wieczorem.