1 liga siatkówki kobiet. Karpaty nie dały rady Wiśle i będą bić się o utrzymanie. To samo czeka Szóstkę Mielec

SEC, KZ
Siatkarki Szóstki Mielec już od kilku tygodni wiedziały, że będą bić się o utrzymanie w play-outach Kuba Zegarliński
Karpaty Krosno i Szóstka Mielec będą walczyć w play-outach o utrzymanie w pierwszej lidze siatkówki kobiet. Drużyna z Krosna przed ostatnią kolejką miała jeszcze matematyczne szanse na bezpośrednie utrzymanie, ale z kretesem przegrała mecz w Warszawie.

Krośnianki w Warszawie jedynie w drugim secie nawiązały walkę z gospodyniami, remisując w końcówce 23:23. Finisz wszakże należał już do warszawianek, które w trzecim secie wróciły do formy prezentowanej w pierwszej odsłonie i nie pozostawiły złudzeń, kto lepszy.

Porażka sprawiła, że Karpaty przystąpią teraz do walki o utrzymanie, a przeciwnikiem w play-outach będzie WTS Włocławek.

– Jesteśmy zaprawieni w bojach decydujących o prolongacie pierwszoligowego bytu. Zawsze wychodziliśmy z opresji obronną ręką i mam nadzieję, że tak będzie i w tym sezonie. Zdobyliśmy od Włocławka dużo więcej punktów, pokonaliśmy tę ekipę pewnie na własnym parkiecie, także więcej atutów po naszej stronie – powiedział Dominik Stanisławczyk, trener Karpat.

Wisła Warszawa - Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ 3:0 (25:17, 25:23, 25:13)

Karpaty: Bimkiewicz, Orzyłowska, Klekot, Filipek, Stronias, Muszyńska oraz Filipowicz (libero), Kęsik. Trener Dominik Stanisławczyk.

Mecz Szóstki Mielec w Dąbrowie Górniczej wyglądał bardzo podobnie. Mielczanki, pogodzone już z losem i walką o utrzymanie w play-outach, tylko w trzecim secie secie zdobyły 20 punktów. W dwóch pierwszych, zatrzymały się na dorobku kolejno osiemnastu i trzynastu "oczek".

Przeciwniczkami Szóstki w walce o pozostanie na zapleczu Ligi Siatkówki kobiet, będzie drużyna BlueSoft Mazovia Warszawa.

MKS Dąbrowa Górnicza - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:18, 25:13, 25:20)

Szóstka: Wołoszyn, Mikołajewska, Pfeifer, Kusik, Szymańska, Rzenno, W. Murdza (libero) oraz Mich, N. Murdza, Matejko, Daniluk i Krycka (libero). Trener Roman Murdza.