1 liga siatkówki kobiet. UKS Szóstka Mielec wygrała z SMS-em PZPS Szczyrk. Wkrótce czas na play-outy [ZDJĘCIA, KIBICE]

Kuba Zegarliński
UKS Szóstka Mielec wygrała pięciosetowy bój z SMS-em PZPS Szczyrk. Mielczanki nadal okupują przedostatnie miejsce w tabeli ale takie zwycięstwa dają nadzieję przed zbliżającymi się wielkimi krokami play-outami.

Mecz obfitował w wiele zwrotów akcji i był bardzo emocjonujący. Już w pierwszym secie Przyjezdne z rąk wypuściły prowadzenie 16:13, by w końcówce przegrać do 22.

Pod znakiem dominacji siatkarek SMS PZPS przebiegły kolejne dwie partie. W nich skuteczność bloku i ataku podopiecznych Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka zrobiły swoje.

Set czwarty to lepsza zagrywka mielczanek, które bezpośrednio w polu serwisowym zdobyły 3 "oczka", choć jeszcze przy stanie 16:15 dla SMS-u sukces wyjazdowy wydawał się prawdopodobny.

Podobnie było w tie-breaku, zainicjowanym korzystnym dla UKS Szóstki wynikiem 5:3. Mielczanki nie oddały prowadzenia do końca i mogły cieszyć się z ligowej wygranej.

UKS Szóstka Mielec – SMS PZPS Szczyrk 3:2

Sety: 25:22, 20:25, 17:25, 25:20, 15:12.