1 liga: TSV Sanok kończy przygodę z play-off. AZS Częstochowa wygrał w Grodzie Grzegorza

TSV Sanok przegrał walkę o półfinał w 1 lidze
TSV Sanok przegrał walkę o półfinał w 1 lidze Tomasz Sowa
To już koniec ćwierćfinałowej rywalizacji pomiędzy TSV Sanok, a AZS-em Częstochowa w rundzie play-off 1 ligi siatkarzy. Po dwóch porażkach sanoczan pod Jasną Górą, w Grodzie Grzegorza również wygrali akademicy.

TSV Sanok - AZS Częstochowa 1-3 (22:25, 25:19, 22:25, 18:25)

W play-off: 0:3 dla AZS-u i awans Częstochowian do półfinału.

TSV: Durski, Oroń, Rusin, Wierzbicki, Kusior, Pałka, Głód (libero) oraz Łaba, Przystaś, Gąsior, Jóźwik, Lwandowski, Cabaj (libero). Trener Krzysztof Frączek.

Sanoczanie choć u siebie nie często oddawali w tym sezonie punkty w starciu z najlepszą drużyną rundy zasadniczej nie mieli zbyt wielu szans.

Początek pierwszego seta gospodarze mieli całkiem niezły, ale z czasem goście objęli prowadzenie i spokojnie dowieźli je do końca.

Do połowy drugiego seta gra była wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero po wejściu na zagrywkę Patryka Łaby sanoczanie zaczęli odskakiwać rywalom. Częstochowianom zaczęły się trząść ręce w przyjęciu i musieli spisać na straty tego seta.

Dobrą grę sanoczanie przełożyli na kolejny set. Zaczęli od prowadzenia 4:1, z czasem AZS odrobił straty, ale nie był w stanie urwać się gospodarzom. O wszystkim zadecydowała końcówka, którą zdecydowanie wygrali gości.

W czwartej odsłonie nie było już wielkich historii. AZS uzyskał kilku punktową przewagę i spokojnie kontrolował wynik do samego końca.