1 liga. W Prudniku Miasto Szkła Krosno pewne swego po 3 kwartach

tor
PDPics/pixabay.com
W ostatnim w tym roku meczu krośnianie pokazali klasę i odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie. Kluczem do sukcesu naszego zespołu była między innymi skuteczność w rzutach za 3, która sięgnęła 52 procent (miejscowi tylko 19 procent).

Już w pierwszej kwarcie pierwszych sześć celnych przymiarek gości były właśnie rzutami zza łuku (w tym 3 razy Śpica). W drugiej odsłonie nasi wrzucili wyższy bieg, poprawili obronę i zeszli na dużą przerwę z 13-punktowym zapasem (51:38).

Po zmianie stron było jeszcze lepiej; krośnianie nadal dziurawili kosz Pogoni, podczas gdy ich rywale mieli z tym spory kłopot. Przewaga Miasta Szkła szybko zbliżyła się do 20 punktów, by na koniec ćwiartki wynieść 22 “oczka”.

W 33. minucie krośnianie mogli już czuć pewni swego, ponieważ gospodarze tracili do nich już 24 punkty - przegrywali 54:78. W ostatnich minutach nasi nie cisnęli już tak mocno, wrzucili trochę na luz, dzięki czemu Pogoń odrobiła nieco dystans.

W Prudniku znakomitą skuteczność miał Alan Czujkowski, który nie pomylił się w żadnej z pięciu trzypunktowych. Kolejny mecz krośnianie rozegrają dopiero 11 stycznia (w 16. kolejce pauzują), gdy zmierzą się na wyjeździe z Politechniką Opolską.

Jeśli chodzi o inne hale warto dodać, że w Kołobrzegu debiutowało dwóch trenerów. Rafał Knap, coach Politechniki Opolskiej, okazał się lepszy od Nikołaja Tanasejczuka, szkoleniowca Kotwicy.

Pogoń Prudnik - Miasto Szkła Krosno 69:84 (22:27, 16:24, 12:21, 19:12)

Pogoń: Sanny 7, Salamonik 4 (3 str.), Pisarczyk 12, Mroczek-Truskowski 10 (2x3), Mordzak 8 (1x3) oraz Suliński 9, Nowakowski 8, Sroka 8 (1x3, 7 zb.), P. Garwol 3 (1x3), M. Garwol 0. Tomasz Michalak.

Miasto Szkła: Czujkowski 21 (5x3, 7 zb.), Dymała 19 (2x3, 4 str.), Śpica 13 (3x3), Spała 7 (7 as.), Kasiński 1 (4 str.) oraz Oczkowicz 15 (2x3), Żmudzki 8 (2 bl.), Ciesielski 0, Smarzy 0, Walciszewski 0. Trener Marcin Radomski.