1 liga. Ważne zwycięstwo Miasta Szkła Krosno nad Dzikami Warszawa [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Mecz wyjątkowo ważny, wszak ekip sąsiadujących punktowo w tabeli. Każde zatem rozstrzygnięcie na jedną, bądź drugą stronę zmieniało sytuację jednej lub drugiej ekipy. Umacniało albo osłabiało, więc rywalizacja szła naprawdę o dużą stawkę przed kolejnymi meczami.

Lepiej z presją zaczęli radzić sobie gospodarze. Przede wszystkim na początku spotkania lepiej rzucali z dystansu, dzięki czemu zdobycze za 3 pozwoliły im szybciej powiększać przewagę. Śpica, Tkaczyk, Heliński, czy Jankowski zapewniali skutecznością z dystansu utrzymywać kilkunastopunktowy dystans, choć pod koniec drugiej kwarty wszystko dla krośnian zaczęło się psuć.

Kilka niecelnych rzutów skutkowało skutecznymi kontrami rywali z Warszawy i ich trafieniami, na odnotowanie zasługującymi zwłaszcza za 3 Motela, Aleksandrowicza, Czujkowskiego. Przez to przyjezdni doszli miejscowych na kilka punków i o wszystkim decydowała ostatnia kwarta.

W niej inicjatywę przejęli gospodarze, kontrolując i przejmując inicjatywę wydarzeń na parkiecie. Trafienia za 3, skuteczność w defensywie, znakomite, szybkie kontry powiększały przewagę krośnian, w ostateczności przechylając szalę zwycięstwa na stronę Miasta Szkła Krosno.

Miasto Szkła Krosno - Dziki Warszawa 87:65 (25:12, 20:25, 18:16, 24:12)

Miasto Szkła: Śpica 16 (4x3), Dawdo 2, Traczyk 6 (2x3), Heliński 7 (1x3), Dubults 13, oraz Jankowski 13 (2x3), Zagórski 13, Łałak 8 (2x3), Oczkowicz 3 (1x3), Harris 6. Trener Roman Prawica.

Dziki: Motel 8 (2x3), Aleksandrowicz 17 (3x3), Komenda 1, Grochowski 3 (1x3), Czujkowski 10 (1x3) oraz Janik 1, Groth 2, Bartosz 16, Michalski 2, Kuźkow 5 (1x3). Trener Krzysztof Szablowski.